WTA San Diego: trzysetowa wygrana Świątek

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.10.2022, 00:19

Iga Świątek pokonała 6:4, 4:6, 6:1 Qinwen Zhang w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w San Diego. Kolejną rywalką Polki będzie Bianca Andreescu albo Coco Gauff.

Tenisistki podczas turnieju w San Diego zmierzyły się ze sobą po raz drugi w tym roku. Ich pierwszy pojedynek miał miejsce podczas French Open i zakończył się zwycięstwem Polki w trzech setach. Na początek spotkania przyszło sporo poczekać. Panie trzykrotnie się rozgrzewały, ale musiały schodzić z kortu z powodu nawracających opadów deszczu. Gdy w końcu pogoda pozwoliła tenisistkom na grę, rywalizacja była wyrównana. O losach pierwszego seta zadecydowało jedno przełamanie. Zdobyła je liderka rankingu, posyłając winnera. Chwilę później Świątek przypieczętowała seta.

Druga odsłona także toczyła się "łeb w łeb". Polka mimo siedmiu break pointów nie była w stanie przełamać ofensywnie i odważnie grającej Chinki. W dziesiątym gemie młodsza z zawodniczek popisała się świetnym gemem na returnie i zdobyła drugiego seta. W decydującej odsłonie Świątek pokazała dobre przygotowanie fizyczne. Zhang zaczęła nie wytrzymywać trudów meczu i w efekcie na ostatnie siedemnaście punktów Chinka wygrała tylko trzy, a całego seta do jednego.

Iga Świątek (POL) [1] - Qinwen Zhang (CHN) [LL]: 6:4, 4:6, 6:1