Euroliga: El Clasico dla Barcelony

• Data publikacji: 14.10.2022, 23:03

Za nami druga kolejka koszykarskiej Euroligi. Hitem było El Clasico, w którym Barcelona wygrała z Realem Madryt. Panathinaikos pokonał Crvenę Zvezdę Belgrad, a bardzo dobre spotkanie rozegrał Mateusz Ponitka.

Wszyscy kibice w europejskiej koszykówce zawsze czekają na El Clasico. Kilka tygodni temu w Superpucharze Hiszpanii Real wygrał z Barceloną, a teraz w Eurolidze Duma Katalonii liczyła na rewanż przed własną publicznością. Szybko objęła prowadzenie 5:0, a już po kilku minutach miała dwucyfrową przewagę - 16:6. Gospodarze dość pewnie utrzymywali przewagę, która wzrosła do prawie dwudziestu punktów. Na cztery minuty przed końcem Barca prowadziła 74:62, ale Real zaczął szybko odrabiać straty. Na 15 sekund przed zakończeniem czwartej kwarty było tylko 75:73 dla Barcelony. W ostatniej akcji Sergio Llull oddał niecelny rzut za trzy punkty i zespół z Katalonii obronił prowadzenie. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Gabriel Deck, który zdobył 21 punktów.

Bardzo dużo emocji było w Belgradzie, gdzie Crvena Zvezda zmierzyła się z Panathinaikosem. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale w czwartej kwarcie gospodarze wyszli na prowadzenie 73:66. Od tego momentu grecka ekipa zdobyła dziewięć kolejnych punktów i była bliżej zwycięstwa. Jednym z bohaterów Panathinaikosu był Mateusz Ponitka, który zdobył 10 punktów. Na 20 sekund przed końcem Polak zaliczył ważny przechwyt i zakończył kontrę, po której goście mieli dwa punkty przewagi. Mecz zakończył się wynikiem 77:75.

Do pierwszej dogrywki w sezonie doszło w Monako. W spotkaniu gospodarzy z Anadolu Efez nie zabrakło zwrotów akcji i świetnych akcji ze strony Mike'a Jamesa, Willa Clyburna i Vasilije Micicia. Ten pierwszy zdobył punkty na remis w 40. minucie. W dodatkowym czasie gry AS Monako okazało się lepsze i triumfowało 95:92.