EBL: Troy Franklin poprowadził GTK do wygranej w Stargardzie

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 14.10.2022, 19:17

Drugim meczem czwartej kolejki Energa Basket Ligi było starcie pomiędzy Spójnią Stargard, a GTK Gliwice.Obie ekipy zdążyły już w tym sezonie zarówno wygrać, jak i przegrać, jednak dla dzisiejszych gości był to dopiero trzeci mecz w sezonie, podczas gdy Spójnia osiągnęła bilans 2:1. Dziś lepsza okazała się ekipa GTK, którą do zwycięstwa poprowadził duet Troy Franklin - Filip Put.

Bardzo długo w pierwszej odsłonie z przodu była drużyna gości, jednak ich przewaga nie była zbyt okazała. Z czasem Spójnia wyszła na swoje pierwsze prowadzenie, które udało się utrzymać do końca dziesiątej minuty gry. Wiadomym było, że wynik po pierwszejodsłonie nie ma większego znaczenia, szczególnie jeśli są to zaledwie trzy oczka różnicy. Dobra postawa koszykarzy Spójnii przełożyła się także na kolejną kwartę, w której szczególnie błyszczała defensywa gospodarzy. Dzięki solidnej grze w obronie gospodarzom udało się ograniczyć skuteczność rywali do zaledwie 26,7% rzutów z gry. To wszystko przełożyło się na wynik 31:24 w połowie spotkania.

W przerwie w szatni gości doszło prawdopodobnie do sporego poruszenia, a trener Maros Kovacik znalazł skuteczny sposób na dotarcie do swoich podopiecznych, których postawa w trzeciej kwarcie była nieporównywalnie lepsza do tego, co prezentowali przed przerwą. Goście błyskawicznie odrobili stratę z pierwszej połowy i zaczęli budować swoją wynikową poduszkę bezpieczeństwa przed osatnią odsłoną. Kwarta wygrana aż 22:8 dała siedem punktów przewagi na 10 minut do końca meczu. W ostatniej odsłonie goście obronili swoją przewagę i zanotowali swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2022/23.

PGE Spójnia Stargard - Tauron GTK Gliwice 59:64 (15:12, 16:12, 8:22, 20:18)

PGE Spójnia Stargard: Jones 14, Gruszecki 10, Brown 10, Mathews 7, Clarke 5, Brenk 4, Śnieg 4, Kikowski 3, Sulima 2.

Tauron GTK Gliwice: Franklin Jr. 17, Put 14, Szlachetka 9, Ferguson 8, Skifić 6, Ryżek 6, Murphy 4, Maciejak 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.