PHL: Cracovia na tarczy wróci z Sosnowca

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 14.10.2022, 22:15

Po niezwykle zaciętym meczu 12. kolejki Polskiej Hokej Ligi, Zagłębie Sosnowiec pokonało Comarch Cracovię 5:4 po dogrywce. Bramek nie brakowało też w innych meczach.

Zagłębie Sosnowiec 5:4 Comarch Cracovia

11' Naróg, 14' Witecki, 37' Butsenko, 39' Piotrowicz, *Kogut - 15' Wronka, 36' Dziurdzia, 37' Arrak, 38' Saur

Kibice zgromadzeni w sosnowieckiej hali nie mogli narzekać na brak emocji i goli. Ich ulubieńcy idealnie weszli w mecz z Comarch Cracovią i już po kwadransie prowadzili 2:0. Najpierw trafił Michał Naróg, a chwilę potem Jakub Witecki, zaś przy obu bramkach asystował Patryk Kogut. Jeszcze w pierwszej tercji kontakt gościom dał doświadczony Patryk Wronka.

W połowie drugiej tercji do wyrównania doprowadził Antoni Dziurdzia, a potem posypały się kolejne gole. Chwilę później prowadzenie pasom dał Estończyk Robert Arrak, który wykorzystał grę w przewadze. Zagłębie nie zdążyło się jeszcze ocknąć, a było już 2:4. Tym razem do siatki trafił Jakub Saur. Gospodarze nie załamali się jednak i jeszcze w tej części gry wyrównali. Gole Butsenki i Piotrowicza pozwoliły rozegrać dogrywkę, w której decydujący cios zadał Patryk Kogut.

Pozostałe wyniki:

MMKS Podhale Nowy Targ 0:2 GKS Tychy

30' Pociecha, 60' Mroczkowski

STS Sanok 5:2 KH Energa Toruń

6', 26' Pavlenko, 25' Tamminen, 34' Makela, 41' Ahoniemi - 14' Koskinen, 57' Korenchuk

GKS Katowice 3:2 JKH GKS Jastrzębie-Zdrój

8' Kruczek, 37' Kolusz, 53' Olsson - 24' Kalenikovas, 26' Mikyska