PKO Ekstraklasa: wysokie zwycięstwo Rakowa z Lechią
YT/RKS Raków Częstochowa

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.10.2022, 17:14

Raków Częstochowa wygrał 3:0 w wyjazdowym meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejne trzy punkty umocniły ekipę Marka Papszuna na pozycji lidera.

Goście nie czekali, tylko od razu postanowili zaatakować rywali. W szóstej minucie Dejan Sorescu przerzucił piłkę do Patryka Kuna, a ten silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Dusana Kuciaka. Częstochowianie nie odpuszczali, co dało im drugie trafienie. W 21. minucie głową uderzał Mateusz Wdowiak, piłkę odbitą przez golkipera zgarnął Bartosz Nowak, zdobywając szóstego gola w sezonie. Do przerwy statystyki  dla gdańszczan wyglądały koszmarnie - 12 strzałów Rakowa, przy zeru próbach gospodarzy.

Plan, który nakreślił sobie Marcin Kaczmarek na drugą część gry, szybko legł w gruzach. Zaraz po wzowieniu Stratos Svarnas zagrał przewrotką, a piłkę w siatce umieścił Wdowiak. Znakomicie przygotowani fizycznie gracze Rakowa nie pozwalali przeciwnikom swobodnie wyprowadzać akcji. Najlepszą okazję na honorowego gola miał w samej końcówce Łukasz Zwoliński, ale mimo celnego strzału, był na spalonym. Po zakończeniu trzynastej kolejki Lechia ponownie może spaść na ostatnią lokatę.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa: 0:3 (0:2)

Bramki: 6' Kun, 21' Nowak, 48' Wdowiak

Lechia: Kuciak - Castegren (69' Stec), Nalepa, Abu Hanna, Pietrzak - Kubicki, Kałuziński (46' Terrazzino), Clemens (46' Conrado), Gajos, Durmus (83' Sezonienko) - Paixao (60' Zwoliński)

Raków: Kovacević - Tudor (83' Długosz), Svarnas, Arsenić - Sorescu (68' Petrasek), Papanikolau, Koczerhin (79' Lederman), Kun - Wdowiak (68' Szelągowski), Piasecki (46' Gutkowskis), Nowak

Żółte kartki: 53' Castegren - 64' Tudor, 64' Papanikolau

Sędzia: Jarosław Przybył