Juventus mistrzem i "polski" mecz - podsumowanie 37. kolejki Serie A

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 14.05.2018, 19:27

W 37. kolejce Serie A byliśmy świadkami - siódmego z rzędu - mistrzostwa Włoch wywalczonego przez Juventus. Napoli w "polskim" meczu ograło Sampdorię 2:0.

Przed tą kolejką szansę na mistrzostwo miały dwie drużyny: Juventus i Napoli, jednak drużyna z Neapolu miała je bardzo małe. Aby triumfować musiała wygrać dwa najbliższe mecze, a rywale musieliby oba przegrać. Już po pierwszej z dwóch ostatnich kolejek wszystko się wyjaśniło. Juventus zapewnił sobie siódme scudetto z rzędu, remisując bezbramkowo z Romą. Obie strony miały swoje okazje na zdobycie gola, jednak żadnej nie wykorzystały. Bliscy szczęścia byli m.in. Paulo Dybala, Patrik Schick czy Radja Nainngolan. Belg nie ukończył spotkania, gdyż po zobaczeniu w 68. minucie drugiej żółtej kartki musiał opuścić boisko. W bramce starej Damy stał Wojciech Szczęsny. Polak rozegrał bardzo dobre spotkanie. Kilka razy uratował swój zespół przed utratą bramki.

Oczy polskich kibiców były zwrócone na mecz Sampdoria Genua z SSC Napoli. Na boisku pojawiło się w nim pięciu Polaków. W wyjściowym składzie Sampdorii znaleźli się Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki, a w Napoli Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik zaczął mecz na ławce rezerwowych. Faworytem spotkania było Napoli, ale Sampdoria długo stawiała opór. Swoje okazje na zdobycie gola miał Dawid Kownacki, ale piłka nieznacznie mijała bramkę. Z kolei Bartosz Bereszyński toczył pojedynki z szalejącym Lorenzo Insigne. Na gole musieliśmy czekać do drugiej połowy. W 71. minucie na boisku pojawił się Milik i minutę później wpisał się na listę strzelców. Pięknym strzałem zza linii pola karnego pokonał bramkarza rywali. Wynik meczu ustalił Raul Albiol, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Ciekawe było spotkanie pomiędzy Atalantą a Milanem. Drużyny te zajmują miejsca obok siebie w tabeli. Do 92' Milan prowadził po golu Francka Kessie. Wtedy do remisu doprowadził Andrea Masiello. Do niespodzianki doszło w meczu Interu Mediolan, który przegrał z Sassuolo. Lazio Rzym zremisowało z Crotone i wciąż nie jest pewne gry w LM. Dwójkę Polaków zobaczyliśmy w meczu Spal z Torino. Bartosz Salamon wystąpił w obronie Spal obok Thiago Cionka. Obaj zobaczyli po jednej żółtej kartce. Na ostatnie minuty na boisko, podczas meczu Chievo z Bologna, wszedł Mariusz Stępiński.