EBL: kolejna wygrana i fotel lidera dla BM Stali
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 15.10.2022, 19:19

W drugim sobotnim meczu Energa Basket Ligi zespół BM Stali Ostrów Wlkp. pokonał we własnej hali MKS Dąbrowę Górniczą 85:76. Dla podopiecznych trenera Andrzeja Urbana jest to czwarte zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu są oni współliderem ligi z WKS Śląskiem Wrocław.

Początek spotkania to dość niespodziewanie lepsza gra gości, którzy po pięciu minutach prowadzili 9:6. Duża w tym zasługa świetnej postawy defensywnej podopiecznych Jacka Winnickiego, ograniczającej zapędy ostrowian. W dalszej części pierwszej kwarty miejscowi zaczęli jednak trafiać zza łuku, a niezawodny w tym aspekcie był kapitan zespołu, Damian Kulig. To głównie za sprawą formy strzeleckiej swojego środkowego Stal prowadziła po dziesięciu minutach 20:15. W drugiej odsłonie gospodarze powiększyli swoją przewagę do dziesięciu oczek i wydawać się mogło, że zaraz na dobre uciekną rywalom. Inne plany miał jednak Trevon Bluiett, a jego trzy trójki z rzędu zmniejszyły różnicę pomiędzy drużynami do dwóch punktów. W końcówce połowy sytuacja nie uległa już większej zmianie, a MKS schodził na przerwę, przegrywając 32:38.

Po zmianie stron byliśmy świadkami gry kosz za kosz, a wśród Stalowców przebudził się Quentin Snider, rzucając osiem punktów z rzędu dla swojej ekipy. Z kolei w dalszej części kwarty kolejne rzuty zza łuku trafili Jakub Garbacz oraz Adonis Thomas, powiększając przewagę zespołu do dwunastu punktów. Co prawda w barwach przyjezdnych przypomniał o sobie Alonzo Verge Jr, ale jego trafienia nie przekładały się na lepszą grę całego składu. W ostatniej odsłonie ostrowianie uciekali coraz bardziej, osiągając szesnastopunktową przewagę na siedem minut przed końcem. Kluczowym problemem MKS-u był fakt, że tylko czterech zawodników miało na koncie więcej, niż dwa oczka. Ostatecznie BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała MKS Dąbrowę Górniczą 85:76, zrównując się tym samym w ligowej tabeli z WKS Śląskiem Wrocław na pierwszej pozycji.

BM Stal Ostrów Wielkopolski — MKS Dąbrowa Górniacz 85:76 (20:15, 18:17, 24:19, 23:25)

Stal: Kulig 24, Thomas 16, Djurisić 10, Snider 9, Garbacz 8, Silins 7, Skele 6, Załucki 5, Siewruk

MKS: Bluiett 27, Verge Jr 23, Krampelj 12, Tass 12, Mokros 2, Piechowicz, Chealey, Wilk, Rajewicz, Radwański