PKO Ekstraklasa: Warta wygrała z Jagiellonią
Nicmar 71/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.10.2022, 19:50

Warta Poznań zanotowała solidne zwycięstwo w 13. kolejce PKO Ekstraklasy. Gospodarze okazali się lepsi 2:0 od Jagiellonii Białystok.

W pierwszej odsłonie piłkarze nie rozpieszczali swoich fanów efektowną grą. Pojedyncze strzały celne oddawane były z dalszej odległości i nie sprawiały problemów bramkarzom. Aktywniejsi byli poznaniacy, jednak brakowało im dokładności przy dośrodkowaniach w pole karne.

W drugiej połowie działo się więcej. Niezmiennie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, co zostało im wynagrodzone w 64. minucie. Po rzucie rożnym premierowe trafienie w ekstraklasie zanotował Dimitris Stavropoulos. Mimo prowadzenia Warta nie zdjęła nogi z gazu i szybko mogli podwyższyć wynik, ale Kajetan Szmyt przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 70. minucie sędzia Paweł Malec początkowo uznał, że Bogdan Tiru faulował Adama Zrelaka i podyktował rzut karny. Po obejrzeniu sytuacji na monitorze, cofnął swoją decyzję. Ostateczny cios zadał w doliczonym czasie gry Maciej Żurawski. Dzięki zwycięstwu gospodarze zrównali się z Jagiellonią w ligowej tabeli.

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok: 2:0 (0:0)

Bramki: 64' Stavropoulos, 90+2' Zrelak

Warta: Lis (59' Grobelny) - Stavropoulos, Szymonowicz, Ivanov - Grzesik, Kupczak, Destan (46' Szmyt), Kopczyński (89' Maenpaa) Luis (77' Żurawski), Matuszewski - Zrelak

Jagiellonia: Alomerović - Nastić, Tiru, Puerto - Wdowik (85' Łaski), Romańczuk (90+5' Pospisil), Nene, Lewicki (90+5' Bida) - Imaz, Gual (85' Camara), Cernych

Żółte kartki: 31' Destan, 42' Grzesik, 49' Szymonowicz - 80' Tiru, 85' Cernych

Sędzia: Paweł Malec