NHL: Pingwiny pewnie pokonują Błyskawice

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 16.10.2022, 10:14

NHL rozpędziło się już na całego, w jednym z ciekawszych spotkań Pittsburgh Penguins pokonało Tampa Bay Lightning 6:2.

Przez pierwsze dwie tercje starcia w Pittsburghu wynik spotkania był otwarty, bo po pierwszej części na tablicy widniał remis 1:1, kolejne 20 minut to minimalne prowadzenie gospodarzy, pomimo ich zdecydowanej przewagi na tafli. Gra nabrała rumieńców w ostatniej odsłonie, ale to Pingwiny strzelały zdecydowanie skuteczniej. Już w cztery minuty po rozpoczęciu ostatniej części gry po golach Guentzela i Cartera było 4:1, 10 minut później podwyższył Rust. Błyskawice potrafiły przeciwstawić się tylko celnym uderzeniem Pointa, wynik ustalił w 56. minucie Rakell.

Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning 6:2 (1:1, 1:0, 4:1).

Prawdziwy festiwal goli obejrzeli kibice w Minnesocie, gdzie miejscowe Wild przegrało 6:7 z Los Angeles Kings. Królowie dobrze weszli w spotkanie, bo po kilkunastu minutach prowadzili 3:0, gospodarze szybko nawiązali kontakt bramkowy, ale tercja zakończyła się wynikiem 4:2 dla Los Angeles. Kolejne 20 minut to gol za gol, trzy z czterech trafień padło przy osłabieniu rywala. W ostatniej tercji przegrywający 4:6 Wild ostro zabrali się do roboty i raz za razem ostrzeliwali bramkę Petersena, co przyniosło efekt w postaci wyrównania, ostatnie słowo należało jednak już do przyjezdnych, którym w 49. minucie zwycięstwo zapewnił Kempe.

Minnesota Wild - Los Angeles Kings 6:7 (2:4, 2:2, 2:1).

Zupełnie bez argumentów zjawiło się w Nowym Jorku Anaheim Ducks. Islanders zupełnie zdominowało rywali i ku uciesze swoich kibiców wygrało aż 7:1, po dwa gole do swoich statystyk dopisali Salo i Mayfield.

New York Islanders - Anaheim Ducks 7:1 (2:0, 3:0. 2:1).