EBLK: zwycięstwo Arki w hicie
Dawid Lis

• Data publikacji: 16.10.2022, 12:19

W sobotę rozegrano aż pięć meczów Energa Basket Ligi Kobiet. Zdecydowanie najciekawsze z nich rozegrano w Gdyni, gdzie VBW Arka wygrała 53:50 z BC Polkowice.

Zespoły Arki Gdynia i BC Polkowice zagrały w tym sezonie już w Superpucharze, gdzie lepsze okazały się polkowiczanki. Na rozpoczęcie rozgrywek EBLK Arka wygrała z ekipą z Pruszkowa, zaś dla BC spotkanie w Gdyni było pierwszym w sezonie. Kibice zmagań nie musieli długo czekać na hitowy pojedynek. Rozpoczął się on od prowadzenia 8:0 dla drużyny gości. Koszykarki z Trójmiasta odrobiły straty po czterech minutach drugiej kwarty. W tej części gospodynie dominowały, wygrywając ją aż 22:2. Tym samym do przerwy było 33:18. Trzecia odsłona miała zupełnie odmienny przebieg, gdyż w niej Polkowice triumfowały 25:7 i odzyskały prowadzenie. Ostatnia część meczu należała jednak do Arki, która zakończyła rywalizację serią 7:0, nie tracąc punktów przez ostatnie cztery minuty. Hit zakończył się bardzo niskim wynikiem 53:50 dla korzyść zespołu z Gdyni. Najlepszą zawodniczką meczu była Weronika Telenga. Koszykarka BC Polkowice zdobyła 22 punkty i zanotowała 14 zbiórek.

Ciekawie zapowiadał się też mecz w Lublinie, gdzie sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się w samej końcówce. PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski wygrała ostatnią kwartę 22:12, a punkty na wygraną zdobyła Zoe Wadoux na pięć sekund przed ostatnią syreną. Ekipa z Gorzowa podobnie jak Arka ma na swoim koncie dwa zwycięstwa. Energa Toruń pokonała na wyjeździe Ślęzę Wrocław. Zagłębie Sosnowiec wygrało z MKS-em Pruszków, a Polonia Warszawa okazała się lepsza od Enei AZS Politechniki Poznań.

VBW Arka Gdynia - BC Polkowice 53:50
MB Zagłębie Sosnowiec - MKS Pruszków 74:51
Polski Cukier AZS UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 67:68
Enea AZS Politechnika Poznań - SKK Polonia Warszawa 68:73
1KS Ślęza Wrocław - Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 60:79