Piłka ręczna - el. ME 2024: Łotwa - Polska [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 16.10.2022, 15:00

Polscy szczypiorniści szlifują formę przed styczniowym mundialem, który zbliża się wielkimi krokami. Podopieczni Patryka Rombla tym razem podejmą Łotyszów. Czy czwartkowa wygrana z Italią będzie dziś miała swoją kontynuację? Początek spotkania o godzinie 14:10!

eliminacje do Euro 2024

Łotwa - Polska 19:37 (9:13)

Relacja na żywo

Polacy bardzo dobrze wyglądali dziś w obronie, ale łatwo dało się zauważyć fizyczną przewagę nad rywalami. Wyróżnienie trafiło w ręce Arkadiusza Moryty. Trzeci mecz Biało-Czerwonych odbędzie się dopiero w marcu, ale będzie miał on ogromne znaczenie - wtedy na naszej drodze staną mistrzowie olimpijscy.

Łotwa - Polska 19:37 - Ostatnie trafienie Jędraszczyka i Polacy wygrali drugie spotkanie z rzędu w eliminacjach po raz pierwszy od dekady!

Łotwa - Polska 19:36 - Rzut karny jeszcze dla gospodarzy. Wykończenie z rąk Serafimovicsa.

Łotwa - Polska 18:36 - Trzy minuty przed końcem można spokojnie powiedzieć, że wygrana jest już pewna. Dograjmy to po prostu do końca, bo tu zbyt wiele już się nie wydarzy. W bramce melduje się po raz drugi ten młodziutki zawodnik, który w weku 15 lat zadebiutował w kadrze.

Łotwa - Polska 17:35 - Dawno nie widzieliśmy tej sytuacji - Polacy zgubili piłkę przy podaniu. Ale cóż z tego, skoro Łotysze nie umieją tego wykorzystać.

Łotwa - Polska 17:35 - Syprzak wzrostem wygrał tę akcję. Obrona Łotyszy praktycznie już nie istnieje.

Łotwa - Polska 17:33 - Panczenko zdecydowanie ciągnie grę Łotwy. To ich najskuteczniejszy dziś zawodnik, a teraz właśnie rzucił siedemnastą bramkę.

Łotwa - Polska 16:32 - Gra punkt za punkt od kilku minut. Polacy mogą sobie na to pozwolić, z takim zapasem nic dziwnego, że uspokoili swoją grę. Czuwara zakradł się teraz na lewym skrzydle, sprytnie wykończył tę akcję.

Łotwa - Polska 15:30 - Przeleciała teraz piłka po rękach bramkarza rywali.

Łotwa - Polska 15:30 - No i Biało-Czerwoni przekroczyli granicę 30 bramek. Te zadanie wykonał Sićko, dla którego to piąty gol w tym meczu.

Łotwa - Polska 14:29 - Sićko kontra Rogonovs, jeśli chodzi o ostatnie strzały.

Łotwa - Polska 13:28 - Bardzo duże problemy mają gospodarze przy rozegraniu swoich akcji. Polacy mają szansę pokonać Łotyszów taką samą różnicą, jaką zrobili to mistrzowie olimpijscy.

Łotwa - Polska 13:27 - Już kwadrans drugiej połowy minął, a Łotysze zdobyli zaledwie cztery gole. Dla porównania, Polacy meldowali się w bramce aż 14 razy. Zdecydowana różnica klas w obronie.

Łotwa - Polska 13:25 - Łotwa znów w osłabieniu, na ławkę pomaszerował Kreicbergs. Dodatkowo rzut karny wykorzystał Syprzak.

Łotwa - Polska 13:24 - Cały czas utrzymuje się ta dziesięciopunktowa różnica. Polacy bawią się na boisku, ale nie mają zbyt wielu przeszkód bo widać wyraźnie, że Łotysze stracili dynamikę.

Łotwa - Polska 13:22 - Sićko ładnie wykończył, ale szybko mu odpowiada 15-letni Kalnins.

Łotwa - Polska 12:21 - Aż dziesięć błędów i dwanaście strat Łotyszów. Moryto melduje się po raz dziewiąty w bramce. Szybka i bezbolesna seria Polaków.

Łotwa - Polska 11:20 - Olejniczak indywidualnie, ale skutecznie! Dosłownie dziesięć sekund później Krajewski też zameldował się w bramce. Łotysze na kolanach, ciężko im się gra od początku tej połowy.

Łotwa - Polska 11:18 - Popracował w obronie Krajewski, niewątpliwie sporo wysiłku muszą włożyć gospodarze w zdobycie jakiegokolwiek punktu.

Łotwa - Polska 10:18 - Wreszcie trafia Leja, ale czy przerwie to impas w kadrze Łotwy? Na razie interwencję notuje Kornecki.

Łotwa - Polska 9:17 - Pierwsze trzy i pół minuty bez udanej akcji gospodarzy. Dodatkowo Łotysze zagrają w osłabieniu, ale i Moryto posiedzi dwie minuty na ławce. To sprawiło, że na siódmym metrze stanął Syprzak, ale również on nie zawahał się przed zdobyciem bramki.

Łotwa - Polska 9:16 - Moryto w pierwszym tempie wykonuje kolejnego karnego! Rośnie prowadzenie Polaków.

Łotwa - Polska 9:15 - Oj, gubią się Łotysze na rozegraniu. Świetny przechwyt Krajewskiego i wykończenie Moryty!

Łotwa - Polska 9:14 - Gospodarze zaczęli pewnie i szybko, ale przez polską obronę musieli zwolnić. Zgubili piłkę, co w doskonałym stylu wykorzystał Krajewski, więc to Polacy rzucają pierwszą bramkę w tej połowie.

Łotwa - Polska 9:13 - Wracamy na boisko. W polskim składzie nastąpiła jedna zmiana. W bramce pozostał Mateusz Kornecki, który zmienił Adama Morawskiego. Podobnie w drużynie Łotwy - Purins zastąpił Kuksę.

Łotwa - Polska 9:13 - Po pierwszej połowie Biało-Czerwoni prowadzą czterema bramkami. Ostatnie minuty zdecydowanie lepsze w wykonaniu Polaków, jeśli obrona dalej będzie na takim poziomie to nie trzeba się martwić o wynik.

Łotwa - Polska 9:13 - Gdyby nie rzut karny to raczej gospodarze nie daliby rady zmniejszyć strat. Bardzo dobrze zagrała teraz polska ofensywa. Panczenko jednak dopiął swego właśnie zza siódmego metra.

Łotwa - Polska 8:13 - Kolejna pomyłka Łotyszy w ataku. Zdecydowanie nie ułatwia im pracy polska obrona.

Łotwa - Polska 8:13 - Panczenko cały czas bez pomyłki w ataku. Teraz zameldował się na siódmym metrze, ale do końca pierwszej połowy zostało trochę ponad minutę, więc Polacy na pewno wrócą na boisko z przewagą.

Łotwa - Polska 7:12 - Teraz dopiero Meiksans jakoś znalazł miejsce polskiej bramce, ale cały czas działa blok Polaków. Głównym wykonawcą Maciej Gębala.

Łotwa - Polska 6:12 - Bardzo udana seria Biało-Czerwonych. Od ponad siedmiu minut Łotysze nie mogą minąć polskiej obrony.

Łotwa - Polska 6:10 - Polacy robią teraz swoje. Działakiewicz melduje się wśród strzelców, a w bramce działa Morawski.

Łotwa - Polska 6:9 - Świetnie ustawiony Walczak! Ładne rozegranie, obserwowanie pola się opłaciło.

Łotwa - Polska 6:8 - Moryto poirytowany wcześniejszą decyzją świetnie wyminął rywali i cały czas to dwupunktowe prowadzenie się utrzymuje. Nie zmienia to jednak faktu, że wcale nie jest łatwo je utrzymać.

Łotwa - Polska 6:7 - Oj, tu powinien być odgwizdany faul w ataku... Ale gramy dalej.

Łotwa - Polska 6:7 - Kiepskie dogranie do Pietrasika, niewielkie pole do popisu miał nasz zawodnik. A Mikelsons poradził sobie bardzo dobrze.

Łotwa - Polska 5:7 - Rywale póki co popełnili więcej błędów technicznych, co widać po wyniku, ale udało się teraz rywalom zdobyć piątą bramkę.

Łotwa - Polska 4:7 - Przetrzymany Sićko przez Łotyszy, agresywnie grają rywale w obronie.

Łotwa - Polska 4:7 - Ale piękna akcja w wykonaniu podopiecznych Patryka Rombla! Szybko piłkę zebrał Morawski, podał do wysuniętego Moryty i prowadzenie wzrosło do trzech "oczek".

Łotwa - Polska 4:6 - Dobrze, że Polacy wywalczyli sobie rzut karny, bo mieli kłopoty, by zdobyć gola z pola.

Łotwa - Polska 4:5 - Brawa za dobrą obronę Polaków! Ta praca opłaciła się, bo Łotysze pod presją gry pasywnej minęli naszą bramkę.

Łotwa - Polska 4:5 - Pancenko w pojedynku jeden na jeden wygrał z Morawskim. Moryto chciał szybko odpowiedzieć, ale niestety się pomylił.

Łotwa - Polska 3:5 - Na razie punkt za punkt wymieniają się drużyny. Łotysze jednak mają szansę na zdobycie bramki kontaktowej.

Łotwa - Polska 2:5 - Rzut karny dla Polaków, który oczywiście bez zarzutów wykonał Moryto.

Łotwa - Polska 2:4 - Świetna interwencja bramkarza Łotwy. Piłka zostaje po stronie Polaków, zobaczymy jak poprowadzą ten atak pozycyjny.

Łotwa - Polska 2:4 - Kurzemnieks gdzieś znalazł miejsce w polskiej bramce, ale zbyt długo nie czekał na odpowiedź.

Łotwa - Polska 1:3 - Pogubili się teraz gospodarze! Czujnie pilnował tej piłki Moryto, ładnie rozegrana akcja zamieniła się w kolejne trafienie, tym razem z rąk Krajewskiego.

Łotwa - Polska 1:2 - Biało-Czerwoni trochę męczyli się w ataku pozycyjnym, trochę nawet zaiskrzyło między zespołami. Najlepszą odpowiedzią na to była bramka Moryty.

Łotwa - Polska 0:1 - Startujemy! Łotysze zagrali pierwszą minutę dobrze w obronie, ale nie powstrzymali Szymona Sićki.

Przypomnijmy jeszcze zasady kwalifikacji: drużyny zostały podzielone na osiem grup po cztery zespoły. Polacy znaleźli się w grupie ósmej z Francuzami, Włochami i Łotyszami. Awans wywalczą po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz najlepsze cztery z trzecich miejsc.

Do szesnastki wrócił m.in. Mateusz Kornecki. Bramkarz będzie tworzył duet z Adamem Morawskim. W turnieju brakuje Tomasza Gębali, który zmaga się z kontuzją. Polacy z pewnością swoją siłę będą opierać na jednym z najlepszych strzelców, którym jest Arkadiusz Moryto.

Drużyny już pojawiają się na boisku. Biało-Czerwoni są faworytami tego meczu, ale z pewnością będziemy też patrzeć na ich poczynania przez pryzmat zbliżającego się czempionatu, który w 2023 roku odbędzie się w Polsce i Szwecji.

Jeśli chodzi o drużynę Łotwy, w pierwszym starciu przeciwko Francji nasi sąsiedzi musieli sobie radzić bez najlepszego zawodnika - Dainisa Kristopansa. W tym starciu zdecydowanie lepsi byli Trójkolorowi, którzy pokonali Łotyszów 35:18.

Polacy znaleźli się na tym turnieju w ósmej grupie kwalifikacyjnej, razem z Łotyszami, Włochami i Francuzami. Pierwszy mecz mają już za sobą - w czwartek ograli Italię 30:23.

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.