ATP Gijon: najwyżej rozstawiony Andriej Rublow zdobył tytuł

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 16.10.2022, 15:05

Andriej Rublow (9.ATP) pokonał w finale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w hiszpańskim Gijon, Amerykanina Sebastiana Kordę (47.ATP). Dla Rublowa to 12 tytuł w karierze, a czwarty w tym roku. Amerykanin osiągnął trzeci finał na tym poziomie rozgrywkowym.

Obaj tenisiści grali ze sobą dotychczas raz. Miało to miejsce w ćwierćfinale Indian Wells 2021, gdzie po dwóch zaciętych setach górą był Andriej Rublow.

Pierwszy set dzisiejszego spotkania był bardzo jednostronny. Pierwsze trzy gemy obaj tenisiści wygrywali pewnie. Przełom nadszedł w czwartym gemie, gdzie notowany w czołowej dziesiątce Rosjanin przełamał młodego Amerykanina, wykorzystując drugą okazję. Kolejne dwa gemy, obaj panowie wygrali bez straty punktu. W siódmym gemie, Korda miał piłkę na odrobienie straty, ale bardziej doświadczony przeciwnik się wybronił. W kolejnym gemie Rublow po raz drugi przełamał rywala, wykorzystał pierwszą piłkę setową i po 35 minutach zamknął pierwszą partię.

Drugi set rozpoczął się od pewnie wygrywanych serwisów przez obu tenisistów. W piątym gemie, Amerykanin miał szansę na przełamanie rywala, ale jej nie wykorzystał. Chwilę potem sam został przełamany i przeciwnik, dzięki drugiemu breakowi w gemie wyszedł na prowadzenie 4:2. Korda zdołał wygrać jeszcze gema, ale wyżej notowany tenisista zakończył spotkanie swoim gemem serwisowym. Rublow szybko wypracował sobie w nim piłki meczowe, ale Amerykanin dobrze się bronił. Obronił trzy meczbole, ale przy kolejnym był bezradny. Młodemu reprezentantowi USA nie pomogło nawet sześć zaserwowanych asów.

Andriej Rublow [1] – Sebastian Korda (USA) 6:2 6:3