Ligue 1: wygrana PSG w meczu z Marsylią

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.10.2022, 22:56

PSG pokonało 1:0 Olympique Marsylia w hicie 11. kolejki Ligue 1. Zwycięską bramkę strzelił Neymar.

Pierwszą groźną okazję paryżanie stworzyli sobie w piątej minucie po strzale Achrafa Hakimiego, którego zatrzymał Pau Lopez. W kolejnych minutach hiszpański bramkarz zanotował kolejne udane interwencje po próbach Kyliana Mbappe. Z kolei w 35. minucie uderzenie Lionela Messiego zatrzymało się na poprzeczce. Gospodarze dopięli swego w doliczonym czasie gry. Mbappe zagrał do Neymara, a ten strzelił, jak się potem okazało, jedyną bramkę.

W drugiej połowie gra bardziej się wyrównała. Paryżanie oddali tylko jeden celny strzał, który oddał Marco Verratti w 60. minucie. Goście najbliżej wyrównania byli w 52. po strzale Amine'a Harita. W 72. minucie zadanie marsylczykom utrudnił Samuel Gigot, który za faul na Neymarze otrzymał czerwoną kartkę. Dzięki zwycięstwu PSG umocniło się na prowadzeniu w tabeli. Druga porażka z rzędu Marsylii spowodowała, że tracili do Paryżan już 6 punktów.

PSG - Olympique Marsylia: (1:0)

Bramka: 45+1' Neymar

PSG: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Danilo (25' Mukiele), Bernat - Ruiz, Verratti, Vitinha - Messi (79' Sarabia), Neymar (88' Soler), Mbappe

Marsylia: Lopez - Mbemba, Bailly (44' Gigot), Balerdi - Clauss, Rongier, Veretout (79' Gueye), Tavares (71' Kabore), Guendozi, Harit (71' Under) - Sanchez (79' Dieng)

Żółta kartka: 73' Marquinhos

Czerwona kartka: 72' Gigot

Sędzia: Clement Turpin