ATP Antwerpia: Jan Zieliński i Hugo Nys w ćwierćfinale
sirobi 2021

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 17.10.2022, 18:08

Hugo Nys i Jan Zieliński pokonali grających z „dziką kartą” reprezentantów gospodarzy, Rubena Bemelmansa i Alexandra Blockxa w pierwszej rundzie halowego turnieju ATP 250 w Antwerpii. Rywalami Polaka i Monakijczyka w ćwierćfinale, będą rozstawieni z numerem czwartym Francuzi Nicolas Mahut i Edouard Roger - Vasselin albo Amerykanie Nathaniel Lammons i Jackson Withrow.

Pierwszy set to była całkowita dominacja duetu polsko - monakijskiego. Jan Zieliński i Hugo Nys nie przegrali w nim nawet jednego gema. Polak i jego partner pewnie serwowali, nie dali ani jednej szansy break pointowej rywalom, przełamali ich trzykrotnie i wykorzystując pierwszą piłkę setową zakończyli partię w 19 minut. Zieliński i Nys zaserwowali trzy asy i wygrali 100 procent punktów po pierwszym serwisie.

Drugi set był dużo bardziej wyrównany, przynajmniej na początku. Polak i Monakijczyk mieli dwie okazje na przełamanie serwisu pary Bemelmans i Blockx w czwartym gemie, ale ich nie wykorzystali. Gem później sami musieli bronić się przed przełamaniem i na szczęście im się to udało. W szóstym gemie nasz tenisista i jego partner przełamali belgijski duet i wyszli na prowadzenie 4:2. Kolejny pewnie wygrany serwis dał Polakowi i Monakijczykowi prowadzenie 5:2 i już tylko krok dzielił ten duet od ćwierćfinału.Kolejny gem przy serwisie Belgów okazał się gemem ostatnim. Jan Zieliński i Hugo Nys wyszli w nim na prowadzenie 40:0 zapewniając sobie trzy piłki meczowe. Bemelmans i Blockx obronili pierwszą i drugą, ale przy trzeciej byli bezradni. Gem, set, mecz Zieliński/Nys!

Jan Zieliński/Hugo Nys (POL/MON) – Ruben Bemelmans/Alexander Blockx (BEL/BEL) 6:0 6:2