TAURON 1. Liga: hit kolejki dla Gwardii Wrocław
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 17.10.2022, 23:30

Za nami kolejna emocjonująca kolejka w rozgrywkach TAURON 1. Ligi, w której aż trzy spotkania zakończyły się po pięciu setach. Jednym z nich był mecz Gwardii Wrocław z Visłą Bydgoszcz. W hicie kolejki lepsi okazali się wrocławianie, a BKS po raz pierwszy w tym sezonie musiał uznać wyższość rywali.

Piątą serię gier na plusligowym zapleczu otworzyło spotkanie PSG KPS Siedlce z drużyną BAS Białystok. Kibice już w pierwszym meczu na brak emocji nie mogli narzekać, gdyż po wyrównanej walce o zwycięstwie zadecydował tie-break. Tam wyraźnie lepsi okazali się gospodarze, rozbijając rywali 15:7. Tym samym białostoczanie mimo wyrównanej walki i urwanego punktu, na pierwsze zwycięstwo w lidze muszą jeszcze poczekać. Nie mniej ciekawie było w meczu AZS AGH Kraków z Mickiewiczem Kluczbork. Oba zespoły zaserwowały nam zacięty pojedynek pełen długich wymian i efektownych akcji. W decydujących momentach lepsi byli jednak przyjezdni z Kluczborka i to oni ostatecznie zainkasowali trzy punkty, zwyciężając mecz w stosunku 3:1.

Z pierwszego zwycięstwa w sezonie cieszyli się siatkarze KRISPOL Września, którzy 3:0 pokonali zawodników SMS Spała. Oba zespoły przez trzy sety prowadziły wyrównaną walkę, jednak końcówki należały do gospodarzy, którzy zapisali na swoim koncie pierwsze punkty. W trzech setach zakończyła się również rywalizacji Avii Świdnik z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Z tej bitwy górą wyszli gospodarze, w których szeregach fantastycznie na środku spisywał się Mateusz Siwicki. Nie zawiedli też liderzy tabeli, choć po wyrównanym pierwszym secie wydawało się, że Legia Warszawa zdoła trochę postraszyć zespół z Będzina. Kolejne partie jednak były już pokazem siły MKS-u. Bardzo dobry mecz w ofensywie rozegrali Renee Teppan i Brandon Koppers, a o jakość przyjęcia podopiecznych Wojciecha Serafina dbał Maciej Olenderek.

Trzecią wygraną w sezonie odniosła MKST Astra Nowa Sól. Drużyna beniaminka triumfowała w lubuskich derbach, pokonując przed własną publicznością Olimpię Sulęcin 3:1. Jeszcze goręcej było w meczu Norwida Częstochowy i Chrobrego Głogów. Częstochowianie po nienajlepszym początku przegrywali już 0:3. Goście z Głogowa mieli w górze piłkę meczową, ale nie potrafili wykorzystać swoich szans na zakończenie spotkania. Okazji nie zmarnowali natomiast gospodarze, wygrywając trzeciego seta po niesamowitej końcówce. Siatkarze Norwida poszli za ciosem, odwracając losy meczu i zwyciężając w tie-breaku 15:12. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Rafała Sobański.

Piątą serię gier zwieńczył mecz na szczycie. W hicie kolejki Chemeko-System Gwardia Wrocław podejmowała niepokonaną dotąd BKS Visłę Proline Bydgoszcz. Po tym spotkaniu spodziewaliśmy się zaciętego pojedynku i dokładnie taki otrzymaliśmy. Rywalizację lepiej rozpoczęli bydgoszczanie, wygrywając premierową odsłonę na przewagi. Gwardia szybko wyrównała stan gry, następnie wychodząc na prowadzenie po pokazie siły w trzecim secie, którego zakończyła wynikiem 25:12. BKS, który przyzwyczaił już swoich kibiców do pięciosetowych emocji i tym razem doprowadził do podziału punktów. W ostatniej partii oba zespoły dały pokaz świetnej gry, ale udane ataki Schamlewskiego i Lubaczewskiego zapewniły zwycięstwo podopiecznym Dawida Murka.

Wyniki spotkań 5. kolejki TAURON 1. Ligi:

PSG KPS Siedlce - BAS Białystok 3:2 (20:25, 25:20, 22:25, 25:17, 15:7)
AZS AGH Kraków - Mickiewicz Kluczbork 1:3 (22:25, 25:20, 22:25, 22:25)
MKS Avia Świdnik - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)
KRISPOL Września - SMS PZPS Spała 3:0 (25:23, 25:21, 25:21)
MKST Astra Nowa Sól - Olimpia Sulęcin 3:1 (21:25, 25:21, 25:23, 25:18)
Legia Warszawa - MKS Będzin 0:3 (24:26, 19:25, 18:25)
Exact Systems Norwid Częstochowa - SPS Chrobry Głogów 3:2 (24:26, 22:25, 28:26, 25:17, 15:12)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (24:26, 25:22, 25:12, 21:25, 15:12)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.