PGNiG Superliga kobiet: 6. kolejka [relacja aktualizowana]
MKS Zagłębie Lubin/Superliga Kobiet

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 22.10.2022, 18:40

Mecz Piotrcovii Piotrków Trybunalski z Galiczanką Lwów zainauguruje 6. kolejkę PGNiG Superligi kobiet. W tej serii gier zdecydowanym hitem będzie jednak spotkanie niepokonanych dotąd FunFloor Lublin oraz Zagłębia Lubin. O tym, kto zwycięsko wyjdzie z tej batalii, dowiemy się we czwartek.

Terminarz 6. kolejki:

18 października, godz. 18:00        MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Galiczanka Lwów
19 października, godz. 18:00 KPR Ruch Chorzów - Eurobud JKS Jarosław
20 października, godz. 17:30 MKS FunFloor Lublin - MKS Zagłębie Lubin
20 października, godz. 19:00

KPR Gminy Kobierzyce - EKS Start Elbląg

22 października, godz. 17:00 Młyny Stoisław Koszalin - MKS PR URBIS Gniezno

22 października, godz. 17:00 Młyny Stoisław Koszalin - MKS PR URBIS Gniezno 30:20 (11:10)

Ostatni mecz 6. kolejki Superligi kobiet od dwóch efektownych trafień rozpoczęły zawodniczki URBIS Gniezno. Gospodynie szybko skontrowały wynik, wysuwając się na prowadzenie 4:2 po bramce Hanny Rycharskiej. W pierwszej połowie jednak żadna z ekip nie potrafiła zbudować wyższej niż dwa „oczka” przewagi. Oba zespoły aktywnie grały w defensywie, co utrudniało zdobywanie kolejnych punktów. W lepszych humorach na przerwę schodziły jednak koszalinianki, prowadząc 11:10. Początek drugiej połowy to kontynuacja wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno Młyny Stoisław, jak i MKS PR URBIS wymieniały się na prowadzeniu, lecz sytuacja zmieniła się przy stanie 16:16. Wtedy szósty bieg włączyły gospodynie z brylującymi w ataku Kubisovą i Mączką. Zawodniczki z Koszalina popisały się fantastyczną serią, budując sobie pokaźną siedmiopunktową przewagę. Zespół z Gniezna nie znalazł już sposobu na odwrócenie losów meczu, ostatecznie przegrywając 20:30.

20 październik, godz. 19.00 KPR Gminy Kobierzyce - Start Elbląg 45-26 (20-16)

Mecz pomiędzy drużyną z Kobierzyc a szczypiornistkami z Elbląga rozpoczął się od zdecydowanej dominacji Kobierek, które stopniowo budowały swoją przewagę nad rywalkami. Mimo iż w pierwszej połowie Elbląg starał się utrzymywać maksymalnie czterobramkową stratę do rywalek, to druga połowa tylko potwierdziła lepszą dyspozycję Kobierzyc. Zawodniczki z Dolnego Śląska ostatecznie zwyciężyły z przewagą aż 19 bramek.

20 października, godz. 17:30 MKS FunFloor Lublin - MKS Zagłębie Lubin 21:29 (6:13)

W hicie kolejki nie zabrakło emocji. Przed spotkaniem spodziewaliśmy się wyrównanej walki, jednak zamiast tego pokaz siły zaprezentowały szczypiornistki Zagłębia Lubin. Tym samym to Miedziowe wciąż utrzymują się na czele ligowej tabeli. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ.

18 października, godz. 18:00 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Galiczanka Lwów 25:22 (11:13)

W meczu Piotrcovii z Galiczanką trudno było wskazać jednoznacznego faworyta, gdyż oba zespoły bardzo dobrze spisują się na początku nowego sezonu.  Spotkanie od prowadzenia rozpoczęły zawodniczki ze Lwowa, które nie tylko potrafiły skutecznie rozgrywać swoje akcje w ofensywie, ale też świetnie broniły. Tym samym, gdy nie pierwszym już trafieniem popisała się Diana Dmytryszyn, Galiczanka prowadziła 8:3. Na odpowiedź gospodyń nie musieliśmy długo czekać. Piotrkowianki rozkręcały się z akcji na akcję, pewnie wykorzystując rzuty karne i inne okazje do zdobywania punktów. Tym samym na półmetku rywalizacji przewaga gości wynosiła już tylko dwa punkty. Druga połowa należała już do Piotrcovii. Gospodynie z łatwością odbierały piłkę rywalkom i zamieniały w kolejne trafienia. Tak grająca drużyna z Piotrkowa nie tylko odrobiła straty, ale też obróciła wynik na swoją korzyść i przewagę utrzymała już do samego końca, zwyciężając 25:22.

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.