WTA Guadalajara: Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie
Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 18.10.2022, 21:10

Magda Linette (57.WTA) przegrała w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 w meksykańskiej Guadalajarze z rozstawioną z numerem „13” Amerykanką Madison Keys (15.WTA). Zawodniczka zza oceanu w zasadzie dominowała w spotkaniu i w nagrodę, w drugiej rundzie zmierzy się z Australijką Ajlą Tomljanović (35.WTA)

Pierwszego seta to nasza tenisistka rozpoczęła z większym animuszem. Wygrała gładko swoje podanie i przełamała wyżej notowaną zawodniczkę, wychodząc na prowadzenie 2:0. Niestety, chwilę później Keys odrobiła stratę, gładko wygrywała swoje podania, dwukrotnie przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie 5:2, wygrywając pięć gemów z rzędu. Ósmy gem był bardzo zacięty. Magda Linette wyszła w nim na 40:0 przy serwisie Keys. Niestety, przeciwniczka obroniła wszystkie trzy break pointy i wypracowała setbola. Na szczęście go nie wykorzystała i Linette odrobiła część strat, wykorzystując czwartą okazję.W kolejnym gemie Polkę ponownie zawiodło podanie. Keys przełamała naszą tenisistkę, wykorzystując drugą okazję i zapisała pierwszą partię na swoim koncie.

Drugi set to niestety całkowita dominacja 27 - letniej Keys. Już w drugim gemie, Amerykanka przełamała Linette. Co prawda, chwilę potem sama również straciła podanie i Polka zmniejszyła straty, ale całkowitego obrazu partii to nie zmieniło. W czwartym gemie Keys miała dwie okazje na zwiększenie prowadzenia, ale nasza tenisistka się wybroniła. Niestety, w kolejnym gemie Polka znowu została przełamana. Keys potrzebowała aż czterech breaków, ale dopięła swego. Pewnie wygrany serwis dał jej wysokie prowadzenie 5:2.  Ósmy gem, przy serwisie naszej tenisistki był bardzo zacięty i nerwowy. Amerykanka miała w nim pięć piłek meczowych, ale Linette wykazała się uporem i wszystkie obroniła. Kolejny gem był jednak gemem ostatnim. Madison Keys wykorzystała siłę swojego serwisu. Nie oddała naszej tenisistce ani jednego punktu i wykorzystując pierwszą piłkę meczową, zamknęła pierwsze spotkanie między tymi tenisistkami.

Madison Keys (USA) [13] – Magda Linette (POL) 6:3 6:3