Fortuna Puchar Polski: awans Legii Warszawa

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.10.2022, 22:34

Legia Warszawa wygrała 3:0 z Wisłą Płock w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Zwycięskie bramki dla zespołu ze stolicy zdobyli Ernest Muci, Josue i Blaz Kramer.

Pierwszy groźny atak przeprowadzili gospodarze. W ósmej minucie z lewego skrzydła dośrodkował Piotr Tomasik, a z woleja nad poprzeczką strzelił Damian Warchoł. Niestety mało było na murawie składnych akcji, a więcej przerywania jej faulami. W 28. minucie Ernest Muci otworzył wynik meczu mocnym strzałem z dystansu.

Po zmianie stron szybko goście podwyższyli na 0:2. Błąd Steve'a Capuadiego wykorzystał Josue i wpisał się na listę strzelców. Wisła najbliżej wyrównania była zaraz po stracie drugiego gola, kiedy to Filip Lesniak uderzył niewiele obok słupka. Kolejne zmiany ofensywne przeprowadzane przez Pavola Stano nie przyniosły efektów i to Legia w ostatniej akcji meczu strzeliła na 3:0. Blaz Kramer wykorzystał świetne podanie Carlitosa i zdobył debiutancką bramkę dla stołecznego klubu. Tym samym Legia wzięła rewanż za niedawną ligową  porażkę i  awansowała do kolejnej fazy pucharu Polski.

Wisła Płock - Legia Warszawa: 0:3 (0:1)

Bramki: 28' Muci, 49' Josue, 90+5' Kramer

Wisła: Gradecki - Pawlak, Krywociuk, Kapuadi, Chrzanowski (60' Vallo) - Lesniak, Szwoch (68' Sekulski), Rasak (60' Wolski), Tomasik, Warchoł (78' Gono) - Kolar (60' Davo)

Legia: Miszta - Nawrocki, Rose, Jędrzejczyk - Wszołek, Josue, Slisz, Ribeiro, Kapustka (88' Sokołowski) - Rosołek (71' Carlitos), Muci  (71' Kramer)

Żółte kartki: 78' Sekulski, 83' Lesniak, 90+3' Vallo - 58' Nawrocki, 64' Jędrzejczyk, 90+3' Ribeiro, 90+5' Kramer

Sędzia: Damian Sylwestrzak