Euroliga: słaba gra Panathinaikosu, Alba z trzecią wygraną

• Data publikacji: 19.10.2022, 22:43

W tym tygodniu rozgrywane są aż dwie kolejki koszykarskiej Euroligi. We wtorek i środę odbyły się mecze trzeciej serii rozgrywek. Panathinaikos Mateusza Ponitki wyraźnie przegrał w Berlinie z Albą.

Panathinaikos z Mateuszem Ponitką w meczu trzeciej kolejki zagrał w Berlinie z miejscową Albą, która wygrała dwa mecze na początek sezonu. Potwierdziła swoją wysoką formę również w trzeciej serii gier. W pierwszej kwarcie goście zdobyli tylko dziewięć punktów, a w kolejnych minutach nadal mieli duże problemy w ataku. Alba z łatwością zdobywała przewagę i do przerwy prowadziła 43:33. Panathinaikos mógł mieć jeszcze nadzieję na odwrócenie losów meczu, ale stracił ją po tym, jak na początku drugiej połowy nie zdobył punktów przez ponad pięć minut, tracąc w tym czasie 17 oczek. Gospodarze zdominowali spotkanie i triumfowali 94:65. Niespodziewanie na swoim koncie mają trzy zwycięstwa. Double-double (16 punktów i 15 zbiórek) zanotował Luke Sikma. Mateusz Ponitka zagrał przez ponad 22 minuty, zdobył pięć punktów i miał zaledwie jeden na osiem celnych rzutów z gry.

Bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie oglądali kibice w Stambule, gdzie Anadolu Efez zmierzyło się z Walencją. Losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce. Od stanu 86:90 po trójce Rodrigue Beauboisa gospodarze wyszli na prowadzenie 91:90. Jednak dwa rzuty wolne na zwycięstwo dla hiszpańskiej drużyny trafił Chris Jones. Dla Walencji to pierwsze zwycięstwo w sezonie, a dla Anadolu już druga porażka.

Niesamowity powrót do gry w meczu z AS Monako zaliczyło Maccabi Tel Awiw. Zespół z księstwa miała już prawie 20 punktów przewagi, ale Maccabi zaliczyło serię 15:0 i odrobiła wszystkie straty. Końcówka należała do ekipy z Izraela, która triumfowała 78:70. Oprócz Alby Berlin komplet zwycięstw mają także: Fenerbahce, Baskonia i Olympiakos. Grecki zespół na początek rozgrywek pokonał Barcelonę, a w trzeciej kolejce wygrał z Realem Madryt - 89:87 po rzucie na zwycięstwo Kostasa Sloukasa.