PlusLiga: zwycięstwo Czarnych Radom!
Daria Jańczyk

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 19.10.2022, 19:30

W kolejnym meczu siatkarskiej PlusLigi zespół z Katowic na swoim terenie podejmował się pokonania Czarnych Radom. Obie drużyny znajdują się w środku tabeli, więc wszyscy oczekiwali wyrównanego spotkania. Nieoczekiwanie zespół z Radomia zdołał podyktować swoje warunki przeciwnikom i odnieść zwycięstwo bez straty seta.

Mecz bardzo pewnie rozpoczęli siatkarze z Radomia, szybko uzyskując solidną sześciopunktową przewagę nad rywalami. Zawodnicy GKS-u zdołali obudzić się i między innymi za sprawą dobrze spisującego się w ataku Jakuba Szymańskiego, odrobili straty do jedynie dwóch punktów na rzecz Czarnych. Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego nie pozwolili sobie jednak wyrwać z rąk tego seta i ostatecznie zwyciężyli 25:21.

Drugi set spotkania rozpoczął się lepiej dla drużyny ze śląska, która otworzyła grę wynikiem 5:1. Radomiacy nie pozostawali jednak dłużni, dogonili rywali i dzięki pięciopunktowej serii objęli prowadzenie w secie. Obie drużyny grały dość równo, dzięki czemu po chwili ta tablicy wyników mieliśmy remis 20:20, który zapowiadał emocjonującą końcówkę. Niestety gra Katowiczan zupełnie się posypała, przez co oddali rywalowi seta praktycznie bez walki.

Trzecią partię ponownie lepiej zaczęli zawodnicy GKS-u, którzy utrzymywali prowadzenie przez większość seta. Do pierwszego wyrównania przy stanie 13:13 i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Końcówka tej odsłony była najbardziej emocjonującym punktem całego meczu, ponieważ zespół z Radomia odniósł zwycięstwo dopiero po grze na przewagi, dzięki dobremu atakowi Sebastiana Wardy.

GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (21:25, 21:25, 28:30)