Premier League: Koguty zdominowane na Old Trafford

• Dodał: Dawid Wolny
  • Data publikacji: 19.10.2022, 23:08

Zespół Erika ten Haga w pełni zasłużenie dopisał trzy oczka do ligowego dorobku. Po przyzwoitym początku ekipa Tottenhamu z minuty na minutę gasła, w przeciwieństwie do rozkręcających się i skutecznych Czerwonych Diabłów. Bramki na wagę zwycięstwa na Old Trafford zdobyli Fred oraz Bruno Fernandes

Ekipa Kogutów usiłowała od pierwszych minut nakreślić swą dominację na murawie w Manchesterze. Gościom brakowało jednak pomysłu i dokładności w kreowaniu ataków pozycyjnych, co wykorzystywali gracze z Old Trafford, wyprowadzając liczne kontrataki. To właśnie gospodarze prezentowali więcej pozytywnych akcentów w ofensywie, lecz także oni nie mogli znaleźć drogi do bramki rywali. Z czasem Czerwone Diabły zaczęły wręcz oblegać bramkę Hugo Llorisa, jednak wciąż nieskutecznie, przez co kibice nie obejrzeli bramek w pierwszej odsłonie.

Gospodarze z przytupem wkroczyli w drugie 45 minut. Akcja rozpoczęła się po wyłuskaniu piłki przez graczy Manchesteru na połowie Kogutów. Futbolówka trafiła do Jadona Sancho, który wystawił ją do strzału Fredowi, a Brazylijczyk uderzył niezbyt precyzyjnie, jednak rykoszet od Bena Daviesa sprawił, że piłka zatrzepotała w siatce. Gracze ten Haga nie zwalniali, a w 69. minucie tablica wyników prezentowała już rezultat 2:0. Po dynamicznej kontrze zapoczątkowanej przez Luke'a Shaw'a oraz zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła pod nogi Fernandesa, który strzałem po długim słupku podwyższył prowadzenie. Zespół Antonio Conte nie zdołał się nawet zbliżyć do złapania kontaktu z oponentami, a piłkarze z Old Trafford spokojnie dowieźli wynik do ostatniego gwizdka.

Manchester United - Tottenham 2:0(0:0)

Bramki: 47' Fred, 69' Fernandes

Manchester: de Gea - Dalot, Varane, Martinez, Shaw - Casemiro (87' Eriksen), Fred - Antony (76' McTominay), Fernandes, Sancho (87' Elanga) - Rashford

Tottenham: Lloris - Romero, Dier (82' Sanchez), Davies - Doherty (82' Sessegnon), Bentancur (89' Skipp), Bissouma (82' Lucas Moura), Hojbjerg, Perisic (89' Spence) - Son, Kane

Żółte kartki: Casemiro

Sędzia: Simon Hooper