La Liga: Real Madryt pewnie zdobywa kolejne trzy punkty

• Dodał: Weronika Kwaśna
  • Data publikacji: 20.10.2022, 08:55

Królewscy po wygranym klasyku nie zwolnili tempa i w ramach 10. kolejki pokonali na wyjeździe Elche 3:0. Bramki dla aktualnych liderów tabeli zdobyli Fede Valverde, Karim Benzema i Marco Asensio.

Carlo Ancelotti w dalszym ciągu nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Thibaut Courtois. Mecz w środku tygodnia miał być szansą na odpoczynek dla kilku ważnych piłkarzy, jednak od początku na boisku oglądaliśmy kluczowych zawodników Realu Madryt. Królewscy, na fali ostatniego zwycięstwa z Barceloną, od razu ruszyli do mocnej ofensywy. Już w 6. minucie piłkę do bramki skierował Karim Benzema, ale zagrywający mu Vinicius znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później nie było już żadnych wątpliwości, a przepiękne trafienie zaliczył Fede Valverde. Urugwajczyk bez  zastanowienia dopadł do bezpańskiej piłki, która spadła na 16. metr i silnym uderzeniem pokonał Edgara. W 26. minucie Alaba płaskim strzałem zakończył świetną akcję Los Blancos. Po chwili jednak VAR po raz kolejny anulował gola. Elche miało dwie dobre okazje, aby wyrównać stan rywalizacji, ale w bramce Królewskich świetnie spisywał się Łunin.

W drugiej połowie gospodarze chętniej przeprowadzali ataki, jednak Real na spokojnie kontrolował przebieg meczu. W 60. minucie, za sprawą Karima Benzemy, piłka ponownie wylądowała w bramce Elche. Niestety znowu interweniował VAR, który przyłapał aktualnych mistrzów Hiszpanii na kolejnym minimalnym spalonym. W 75. minucie nie było już ofsajdu, a Karim Benzema mógł w końcu świętować zdobytą bramkę. Laureat Złotej Piłki sprzed dwóch dni poklepał piłkę z Rodrygo i oddał strzał przy samym słupku. Mecz zamknął w 89. minucie ładnym lobem z powietrza Marco Asensio, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Dogrywał mu Rodrygo, notując tym samym drugą asystę w tym spotkaniu. Mimo iż Elche jest obecnie najsłabszą drużyną w lidze, wielkie brawa należą się bramkarzowi Realu, dzięki któremu Królewscy zachowali czyste konto.

Elche – Real Madryt 0:3

Bramki: 11’ Valverde, 75’ Benzema, 89’ Asensio

Elche: Edgar – Morente, Palacios, Verdu, Bigas, Clerc – Mascarell (80’ Quina), Raul Guti, Nico, Millla (62’ Gumbau) – Boye (80’ Ponce)

Real Madryt: Łunin – Carvajal (88’ Odriozola), Militao, Rudiger, Alaba (88’ Vasquez) – Kroos (81’ Camavinga), Modric (62’ Tchouameni), Valverde – Rodrygo, Vinicius (81’ Asensio), Benzema

Żółte kartki: 71’ Carlos Clerc

Sędzia: Jesus Gil Manzano