WTA Guadalajara: Rosolską poza turniejem

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 20.10.2022, 00:42

Alicja Rosolska i Erin Routliffe przegrywają w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Guadalajarze z najwyżej rozstawioną czeską parą Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą. Rosolska była ostatnią Polką w meksykańskim turnieju.

Pierwszy set dobrze otworzyła czeska, para szybko wygrywając przy swoim podaniu i ekspresowo przełamując parę Rosolska/Routliffe. „Polski” debel nie zamierzał szybko składać broni i dał nadzieje na wyrównany mecz, odrabiając stratę przełamania już przy pierwszej okazji. Niestety dalsza część tej odsłony przebiegała już wyłącznie pod dyktando Siniakovej i Krejcikovej, które po wygraniu kolejnych czterech gemów, mogły zapisać sobie seta na swoją korzyść.

Druga partia zaczęła się od bardziej wyrównanej gry gem za gem. Do utraty serwisu doszło dopiero przy stanie 2:2, wtedy na prowadzenie wyszedł czeski duet. Od tego momentu para rozstawiona z jedynką była nie do zatrzymania. Szybko i pewnie wygrywały swoje podanie i dodatkowo odebrały serwis Polce i Nowozelandce, dzięki czemu już po godzinie gry mogły cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Alicja Rosolska/Erin Routliffe (POL/NZL) – Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (CZE/CZE) 1:6, 2:6