EBLK: trzecia kolejka bez większych niespodzianek
Dawid Lis

• Data publikacji: 20.10.2022, 10:45

W środę rozegrano wszystkie mecze trzeciej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Po zwycięstwa sięgnęły zespoły z Sosnowca, Warszawy, Gdyni, Lublina i Polkowic.

Aż dwa spotkania z pięciu w tej serii gier zakończyły się różnicą jednego punktu. Polonia Warszawa wygrała 76:75 z 1KS Ślęzą Wrocław. Przez większą część gry rywalizacja była wyrównana, a w ostatnich minutach Polonia zdobyła nieznaczną przewagę i utrzymała ją do końca. Dla Ślęzy Stephanie Jones zdobyła 26 punktów i zanotowała 13 zbiórek, ale ekipa ze stolicy województwa dolnośląskiego przegrała po raz trzeci. Koszykarki z Warszawy mają bilans 2:0. W gronie drużyn z dwoma zwycięstwami jest także Zagłębie Sosnowiec. Pomimo przegranej pierwszej kwarty 9:19 wygrało 63:62 z Eneą AZS Politechniką Poznań.

Jedynym zespołem z bilansem 3:0 jest VBW Arka Gdynia. W poprzedniej kolejce w hicie gdynianki ograły BC Polkowice, a kilka dni później spokojnie pokonały 89:74 KS Basket 25 Sp. z.o.o. Bydgoszcz. Double-double (19 punktów i 18 zbiórek) dla ekipy z Bydgoszczy zaliczyła Stephanie Kostowicz. MKS Pruszków nie miał większych szans w meczu w Polkowicach. Beniaminek już po dziesięciu minutach przegrywał 7:33, a ostatecznie uległ BC Polkowice 45:96. Niespodzianki nie było także w Toruniu, gdzie Energa przegrała 68:80 Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin.