PGNiG Superliga kobiet: pewny triumf Zagłębia w Lublinie
fotoandrus.pl

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 20.10.2022, 19:15

W hicie 6. kolejki PGNiG Superligi kobiet MKS FunFloor Lublin podejmował drużynę MKS-u Zagłębia Lubin. Stawką meczu było prowadzenie w ligowej tabeli. W spotkaniu na szczycie lepsze okazały się aktualne mistrzynie Polski, które po znakomitej grze pokonały lubelską drużynę 29:21.

Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do drużyny Zagłębia. W szeregach mistrzyń Polski świetnie działała defensywa, a Monika Maliczkiewicz bezbłędnie broniła bramki lubinianek. W ataku natomiast brylowały Emilia Galińska oraz Karolina Kochaniak-Sala i przyjezdne prowadziły już 4:0. Złą passę gospodyń przerwała dopiero Romana Roszak, popisując się trafieniem w dziewiątej minucie. Cały czas to jednak Miedziowe wiodły prym na boisku. Największym mankamentem lubelskiego klubu była skuteczność w ataku. Każdy punkt przychodził podopiecznym Moniki Marzec z dużym trudem, a duża w tym zasługa świetnie broniących rywalek. Przyjezdne długo utrzymywały kilkupunktową przewagę, jeszcze powiększając ją w końcówce po kolejnych paradach Emilii Galińskiej. Tym samym drużyna Zagłębia na przerwę schodziła z siedmiopunktową zaliczką.

Druga część spotkania prezentowała bardziej wyrównaną grę, a kibice po obu stronach mogli oglądać ciekawe akcje. Częściej padały też bramki, jednak cały czas to Zagłębie kontrolowały przebieg meczu. Lublinianki poprawiły nieco skuteczność w ofensywie, gdzie najczęściej punkty dla drużyny zdobywała Achruk. Mistrzynie kraju jednak również nie spuściły z tonu, natychmiast odpowiadając rywalkom. W szeregach Miedziowych w dalszym ciągu między słupkami świetnie prezentowała się Maliczkiwiecz, a Galińska dokładała do dorobku zespołu kolejne trafienia. Gospodynie przy takiej dyspozycji rywalek nie były w stanie odrobić strat, ostatecznie przegrywając cały mecz 21:29.

MKS FunFloor Lublin - MKS Zagłębie Lubin 21:29 (6:13)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.