La Liga: Barcelona lepsza od Villarrealu; dwa gole Lewandowskiego

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 20.10.2022, 23:00

FC Barcelona pokonała 3:0 Villarreal w meczu 10. kolejki La Liga. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Od pierwszych minut na boisku dominowali gospodarze. Mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki gracze Barcelony mieli problem z wykreowaniem sytuacji bramkowych. Decydujący dla losów meczu był drugi kwadrans. Wtedy zawodnicy Xaviego pokazali wysoką klasę w ofensywie. Strzelanie zaczął w 31. minucie Robert Lewandowski, wykorzystując podanie Pedriego. Cztery minuty później Polak, po indywidualnej akcji i mierzonym strzale, podwyższył prowadzenie. W 38. minucie na 3:0 trafił Ansu Fati.

Po zmianie stron tempo gry spadło. Intensywny sezon spowodował, że obaj trenerzy dali pograć piłkarzom, mającym rozegranych mało minut. Zarówno Barcelona, jak i Villarreal stworzyły sobie po tak naprawdę jednej dobrej sytuacji na zmianę wyniku. Wśród gospodarzy w dogodnej pozycji pomylił się Raphinha, a w samej końcówce  honorową bramkę dla gości mógł zdobyć Jose Morales.

FC Barcelona - Villarreal: 3:0 (3:0)

Bramki: 31', 35' Lewandowski, 38' Fati

Barcelona: ter Stegen - Roberto (70' Bellerin), Kounde (78' Pique), Alonso, Alba - Gavi, de Jong (70' Busquets), Pedri - Torres, Lewandowski (75' Raphinha), Fati (75' Dembele)

Villarreal: Rulli - Pedraza (25' Mojica), Albiol (80' Mandi), Torres, Kiko - Baena, Morlanes (57' Trigueros), Parejo, Pino - Jackson (57' Moreno), Danjuma (46'  Morales)

Żółta kartka: 90+2' Torres

Sędzia: Carlos Del Cerro