Euroliga: double-double Mateusza Ponitki

• Data publikacji: 21.10.2022, 22:44

Tuż po trzeciej kolejce rozegrano czwartą w koszykarskiej Eurolidze. Niepokonane pozostały już tylko Olympiakos i Fenerbahce. Panathinaikos przegrał z AS Monako, a double-double zanotował Mateusz Ponitka.

AS Monako rozpoczęło rozgrywki od dwóch zwycięstw, a w trzeciej kolejce straciło dużą przewagę i przegrało z Maccabi Tel Awiw. Panathinaikos ostatnio zaliczył bolesną porażkę w Berlinie. Również domowe spotkanie z Monako rozpoczął bardzo słabo, gdyż po pierwszej kwarcie przegrywał 13:29. Zespół z Aten odrobił stratę w trzeciej kwarcie. Końcówka jednak należała do gości, którzy wygrali 83:80. Mateusz Ponitka grał przez 29 minut, notując double-double (12 punktów i 10 zbiórek).

Cazoo Baskonia i Olympiakos do tej pory nie zanotowały porażki i w Vitorii rywalizowały o uniknięcie pierwszej porażki. Już po kilku minutach grecki zespół miał 18 punktów przewagi. Baskonia zanotowała serię 19:2 i schodziła na przerwę z wynikiem 47:42. Hiszpańska ekipa musiała nawet dwucyfrowy zapas, ale tym razem to Olympiakos wrócił do gry i ostatecznie triumfował 97:92. Najlepszym zawodnikiem meczu był Sasza Wezenkow, który zdobył 26 punktów. Oprócz Baskonii status niepokonanej drużyny straciła Alba Berlin, która przegrała 74:78 z Anadolu Efez.

Bardzo wyrównany był mecz w Kownie, gdzie Żalgiris niespodziewanie pokonał Barcelonę swojego dawnego szkoleniowca Sarunasa Jaskiewiciusa. Bardzo ważną trójkę w końcówce trafił Arnas Butkewicius. Litewski zespół wygrał 73:72 i odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. EA7 Emporio Mediolan w świetnym stylu wrócił do meczu z Bayernem Monachium. Drużyna z Włoch miała już 14 punktów straty, ale dogoniła rywali i w końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatnich sekundach dwóch kluczowych rzutów wolnych nie trafił Nick Weiler-Babb i Bayern pozostaje nadal bez wygranej.