PHL: Torunianie zdobywają Podhale, triumfy GKS-ów

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 21.10.2022, 21:09

Aż osiem bramek zobaczyli kibice zgromadzeni na lodowisku w Nowym Tragu, gdzie miejscowe Tauron Podhale przegrało z ekipą z Torunia 2:6. Na innych obiektach było równie ciekawie.

TAURON Podhale Nowy Targ 2:6 KH Energa Toruń

36' Svitana, 57' Przygodzki - 5', 9' Korenchuk, 31' Koskinen, 41' Viitanen, 49' Szecsi, 58' Elomaa

Torunianie byli faworytami tego spotkania i faktycznie rozpoczęli je od bardzo mocnego, podwójnego uderzenia. Już w 5. minucie gry, goście wykorzystali przewagę, a po podaniu Kamila Kalinowskiego do siatki trafił Ilya Korenchuk. Cztery minuty później było już 0:2. W bliźniaczej sytuacji wynik ponownie po podaniu Kalinowskiegi podwyższył Ukraniec. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej tercji. W połowie drugiej odsłony kolejny cios nowotarżanom zadał Niki Koskinen, wykorzystując dogranie od swojego rodaka Eliasa Elomyy. Pięć minut później Podhale się wreszcie obudziło za sprawą trafienia Rene Svitany. Taki obrót spraw podrażnił jednak tylko "Stalowe Pierniki" Na początku trzeciej tercji torunianie znów zdobyli dwa gole. Najpierw trafił Mark Viitanen, a chwilę po nim Patrik Szecsi. W końcówce obejrzeliśmy jeszcze dwa gole. Dla Podhala strzelił Martin Przygodzki, a wynik na 2:6 ustalił wspomniany wcześniej Elomaa.

Pozostałe wyniki:

Re-Plast Unia Oświęcim 2:5 GKS Tychy

26' Dziubiński, 37' Da Costa - 9', 33' Jeziorski, 29', 60' Mroczkowski, 40' Szturc

GKS Katowice 3:1 Comarch Cracovia

48' Magee, 54', 59' Pasiut - 50' Rac

Zagłębie Sosnowiec 3:0 STS Sanok

2' Rzeszutko, 32' Kozłowski, 57' Danylenko