EBLK: drużyna z Gorzowa lepsza w hicie
Dawid Lis

• Data publikacji: 23.10.2022, 20:07

W weekend rozegrano cztery spotkania czwartej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. W ligowym hicie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski wygrała z VBW Arką Gdynia.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadał się mecz w Gdyni, gdzie spotkały się dotąd niepokonane drużyny. PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski rozpoczęła spotkanie z Arką od prowadzenia 7:0. Gospodynie potrzebowały kilka minut do odrobienia straty i po pierwszej kwarcie prowadziły 21:19. Koszykarki Arki świetnie zagrały na początku drugiej kwarty i wygrywały nawet 36:22. Wydawało się, że zespół z Gdyni spokojnie utrzyma prowadzenia, ale na trzy minuty przed końcem drużyna gości doprowadziła do remisu. W końcówce grę ekipy z Gorzowa Wielkopolskiego prowadziła Lindsay Allen, która trafiła także decydujący rzut na 72:70 na 12 sekund przed ostatnią syreną. PolskaStrefaInwestycji ma w tym momencie bilans 3-0, a Arka 3-1.

Trzecią porażkę poniósł KS Basket 25 Sp. z.o.o. Bydgoszcz, który wyraźnie przegrał w Polkowicach 66:92. 1KS Ślęza Wrocław rozpoczęła sezon od trzech porażek. Wreszcie przełamała się, wygrywając 84:62 z Zagłębiem Sosnowiec, które jeszcze do tego meczu nie przegrało. Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonał 75:70 SKK Polonię Warszawa. Genialny mecz zagrała Natasha Mack, która zdobyła 29 punktów i zanotowała 19 zbiórek. Czwarta kolejka zakończy się środę meczem MKS-u Pruszków z Eneą AZS Politechniką Poznań.

VBW Arka Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 70:72
BC Polkowice - KS Basket 25 Sp. z.o.o. Bydgoszcz 92:66
Polski Cukier AZS UMCS Lublin - SKK Polonia Warszawa 75:70
1KS Ślęza Wrocław - MB Zagłębie Sosnowiec 84:62