1. Liga kobiet: Stal Mielec lepsza w hicie kolejki

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 23.10.2022, 14:00

Stal Mielec wciąż przoduje w rozgrywkach 1. Ligi kobiet. Drużna z Podkarpacia w meczu na szczycie pokonała Energetyk Poznań. Niespodzianką kolejki było zwycięstwo Częstochowianki, która po tie-breaku pokonała wyżej notowany LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

Już pierwszy mecz kolejki przyniósł kibicom pełen wachlarz emocji. W Nowym Dworze Mazowieckim lokalny LOS podejmował ekipę Częstochowianki. Drużyna spod Jasnej Góry na środowe spotkanie przyjechały mocno osłabione. Dziewięcioosobowy skład nie był jednak przeszkodą dla drużyny Andrzeja Stelmacha. Zespół gości spotkanie rozpoczął od dobrych zagrywek, które pozwoliły im wypracować cenną przewagę. Gospodynie natomiast nie potrafiły wyeliminować błędów ze swojej gry, przez co w dwóch pierwszych setach musiały uznać wyższość rywalek. Postawione pod ścianą siatkarki LOS-u rzuciły się pogoń i dzięki dobrej grze w elementach bloku i obrony doprowadziły do tie-breaka. W decydującej partii od początku lepiej prezentowały się zawodniczki Częstochowianki i to one zainkasowały dwa punkty.

Emocji nie zabrakło również w meczu na szczycie, gdzie Stal Mielec podejmowała drugą w tabeli drużynę Energetyka Poznań. Premierowa odsłona prezentowała wyrównaną grę obu ekip i nie brakowało w niej ciekawych akcji. Decydująca okazała się końcówka oraz niezawodna Oriana Miechowicz, która zakończyła seta na korzyść gości z Poznania. Mielczanki po nie najlepszym początku szybko zaczęły dyktować warunki na boisku i kolejne partie przebiegały już pod ich dyktando. Różnicę robiła mocna zagrywka Katarzyny Brydy oraz świetna dyspozycja Emilii Muchy w ataku. Gospodynie nie były bezbłędne, ale słabsze momenty ostatecznie nie miały wpływu na końcowy wynik. Wygraną Stali Mielec przypieczętował atak Katarzyny Brydy.

Ważne zwycięstwo odnotowały też siatkarki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Podopieczne Waldemara Kawki 3:0 pokonały ekipę GKS-u Wieżyca 2011 Stężyca. Gdańska drużyna tylko w ostatnim secie była w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami, jednak to nie wystarczyło do wygrania choćby seta. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie BAS-u Białystok i Solnej Wieliczki. Drużyna gości potrafiła wykorzystać swoje szanse, a gospodynie nie pomagały sobie błędami własnymi. Tym samym wieliczanki zakończyły mecz w trzech setach, wracając do Małopolski z kompletem punktów.

Niespodzianki nie było też w meczu PKMS-u Nike Węgrów z Karpatami Krosno. Zespół z Podkarpacia wszystkie sety miał pod wyraźną kontrolą, mimo iż gospodynie próbowały odwrócić losy meczu. Siatkarki z Krosna jednak nie skutecznie niwelowały każdy zryw rywalek, kończąc mecz 3:0. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie w Mogilnie, gdzie lokalny Sokół walczył z drużyną SAN-Pajda Jarosław. W tym pojedynku długo mogliśmy oglądać wyrównaną walkę. Decydujące akcje należały jednak do gospodyń, które dopisały do swojego dorobku trzy punkty.

Wyniki 4. kolejki spotkań 1. Ligi kobiet:

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - KS Sorella Częstochowianka 2:3 (23:25, 23:25, 25:21, 25:17, 8:15)
ITA TOOLS Stal Mielec - ENEA Energetyk Poznań 3:1 (23:25, 25:19, 25:16, 25:18)
SMS PZPS I Szczyrk - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:0 (25:15, 25:14, 25:23)
KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - UJ CM Solna Wieliczka 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)
PMKS Nike Węgrów - Karpaty Krosno Glass 0:3 (18:25, 21:25, 20:25)
MKS Sokół Mogilno - SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:18, 25:23, 26:24)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.