Narciarstwo alpejskie – PŚ: obrońca Kryształowej Kuli triumfalnie rozpoczął sezon

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 23.10.2022, 17:50

Sobotni wyścig pań nie doszedł do skutku przez złą pogodę, ale w niedzielę panom udało się zainaugurować kolejny sezon Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Slalom gigant w Soelden pewnie wygrał Marco Odermatt. Obrońcy Kryształowej Kuli na podium towarzyszyli Słoweniec Zan Kranjec i Norweg Henrik Kristoffersen.

Po pierwszym przejeździe niedzielnego wyścigu Marco Odermatt prowadził z rezultatem 59,88 sekundy. Szwajcar jako jedyny pokonał trasę w czasie poniżej minuty. Miał 0,41 s przewagi nad Norwegiem Lucasem Braathenem. Trzeci na półmetku był Zan Kranjec. Słoweniec był wolniejszy od lidera o 0,69 s. Mniej niż sekundę do prowadzącego tracili jeszcze Szwajcar Loic Meillard, Austriak Manuel Feller oraz Norwegowie Henrik Kristoffersen i Atle Lie McGrath. Niestety na starcie zabrakło reprezentantów Polski.

Odermatt utrzymał prowadzenie w drugim przejeździe. Wygrał z łącznym wynikiem 2:04,72 i przewagą 0,76 s nad Kranjcem, który przesunął się na drugie miejsce. Na trzecią pozycję przesunął się Kristoffersen, którego rezultat był słabszy od zwycięskiego o 0,97 s. Braathen spadł na czwarte miejsce, tracąc ostatecznie 0,13 s do podium. O 0,01 s za nim uplasował się jeszcze trzeci z Norwegów, lecz nie był to McGrath, który spadł aż na 18 miejsce, a Rasmus Windingstad, który na półmetku był 12.