ATP Antwerp: Auger-Aliassime zwyciężył w finale
sirobi 2021

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 23.10.2022, 21:30

Felix Auger-Aliassime pokonał w niedzielnym finale turnieju ATP250 w Antwerpii Sebastiana Kordę 6:3, 6:4. Kanadyjczyk zdobył tym samym swój trzeci tytuł w tym sezonie.

Niedzielny finał belgijskiego turnieju miał dość oczywistego faworyta, a był nim Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk przed startem turnieju zajmował 10. miejsce w rankingu ATP i miał na swoim koncie już dwa tytuły w bieżącym sezonie. 22-latek triumfował wcześniej w turniejach w Rotterdamie (ATP500) i w zeszłym tygodniu w turnieju we Florencji (ATP250). Dla Sebastiana Kordy był to z kolei drugi finał w karierze po turnieju w Parmie z 2021 roku (ATP250) kiedy pokonał Marco Cecchinato 6:2, 6:4.

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie. Obaj zawodnicy w pierwszych pięciu gemach nie byli nawet blisko przełamania serwisu rywala. Zmieniło się to dopiero w szóstym gemie przy serwisie Kordy. Amerykanin dał wtedy jedną szansę na przełamanie rywalowi i okazało się to niezwykle kosztowne. Kanadyjczyk natychmiast wykorzystał okazję, a po chwili potwierdził przełamanie własnym serwisem. Auger-Aliassime moment później miał szansę na zamknięcie seta przy serwisie rywala, ale Korda zdołał odroczyć ten wyrok o przynajmniej jednego gema. Przy własnym podaniu Kanadyjczyk nie pozostawił już jednak złudzeń rywalowi i wygrał swojego gema do zera. Pierwszy set zakończył się więc wynikiem 6:3.

Drugi set rozpoczął się nieco inaczej. Po trzech spokojnych gemach jako pierwszy problemy miał Kanadyjczyk. Wyżej notowany zawodnik bronić musiał dwóch break-pointów, ale od stanu 40:15 wygrał cztery piłki z rzędu i zapisał gema na swoim koncie. Faworyt po znakomitej serii nabrał rozpędu i już w kolejnym gemie wypracował sobie dwie szanse na przełamanie. Wykorzystał drugą z nich i znów prowadził z przewagą przełamania.

Felix Auger-Aliassime do końca spotkania nie dał już choćby jednej szansy na przełamanie rywalowi i zamknął mecz wynikiem 6:3, 6:4. Był to trzeci tytuł w karierze Kanadyjczyka, który od poniedziałku będzie zajmował 9. miejsce w rankingu ATP. Sebastian Korda dzięki występowi w finale przesunie się natomiast na 33. miejsce.

Felix Auger-Aliassime (CAN)[2] - Sebastian Korda (USA) 6:3, 6:4