TAURON 1. Liga: Będzin dalej na szczycie tabeli

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 23.10.2022, 22:40

Zakończyła się szósta kolejka Tauron 1.Ligi. Na czele tabeli dalej znajdują się siatkarze MKS-u Będzin, lecz jedynie punkt za nimi plasują się zawodnicy z Kluczborka. Blisko sprawienia niespodzianki byli siatkarze SMS-u Spała, którzy dopiero w pięciu setach ulegli zawodnikom z Nowej Soli. Trzy mecze tej kolejki zakończyły się zwycięstwem bez straty seta, we wszystkich triumfowali faworyci.

Rywalizacje otworzyło spotkanie pomiędzy Lechią Tomaszowem Mazowieckim a Chrobrym Głogów. Siatkarze z Tomaszowa byli faworytem tego spotkania i udowodnili to bardzo solidną grą w każdym z setów, tym samym szybko mogli cieszyć się z wygranej 3:0. Liderzy z Będzina i depczący im po piętach zawodnicy Mickiewicza Kluczbork również nie dali szans rywalom i zgarnęli komplet punktów w pojedynkach kolejno z KRISPOLEM Września i Norwidem Częstochowa.

Dwa pojedynki tej kolejki rozstrzygnęły się dopiero po pięciu setach. W pierwszym z nich siatkarze ze Spały mieli szansę na pierwsze punkty w sezonie. W pierwszych dwóch setach triumfowali przeciwko Astrze Nowej Soli, jednak kolejne dwa musieli już oddać rywalom. Decydujący tie-break był bardzo wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi. Ostatecznie to zawodnicy Astry mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa w sezonie. Najlepszym zawodnikiem spotkania był atakujący z Nowej Soli Bartosz Kowalczyk. Kolejny pięciosetowy bój rozegrał się pomiędzy siatkarzami ze Świdnika i Siedlec. Mecz ten był bardzo zacięty, już w pierwszym secie mieliśmy do czynienia z grą na przewagi, w której lepsi okazali się siedlczanie. Kolejne dwa padły łupem ich rywali, lecz czwarta partia ponownie wyrównała stan meczu. Tie-break od początku szedł po myśli PSK KPS Siedlce, dzięki czemu pewnie zwyciężyli z aż sześcioma punktami przewagi.

Wszystkie wyniki 6.kolejki TAURON 1. Ligi:

Lechia Tomaszów Mazowiecki - SPS Chrobry Głogów 3:0 (25:20, 25:20, 25:22)
Mickiewicz Kluczbork - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:18, 25:20, 25:21)
Olimpia Sulęcin - AZS AGH Kraków 3:1 (25:20, 28:26, 22:25, 26:24)
SMS PZPS Spała - MKST Astra Nowa Sól 2:3 (26:24, 25:20, 19:25, 22:25, 16:18)
MKS Będzin - KRISPOL Września 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Legia Warszawa 3:1 (25:14, 25:20, 18:25, 25:17)
BAS Białystok - Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3 (15:25, 21:25, 25:23, 19:25)
MKS Avia Świdnik - PSG KPS Siedlce 2:3 (26:28, 25:18, 25:23, 20:25, 9:15)