Taekwondo - Grand Prix: Kowalczuk z brązem w Manchesterze

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 24.10.2022, 10:18

W Manchesterze rozegrano trzeci turniej 8. edycji World Taekwondo Grand Prix. Na najniższym stopniu podium w kat. +67 kg stanęła Aleksandra Kowalczuk.

World Taekwondo Grand Prix to najbardziej prestiżowy cykl w świecie taekwondo olimpijskiego. Zaproszenia do udziału w poszczególnych turniejach otrzymują jedynie czołowi zawodnicy rankingu olimpijskiego, a ewentualne sukcesy wiążą się z dużym zastrzykiem punktowym do tegoż rankingu - zmagania mają wysoką rangę G-6.

Turniej w Manchesterze był trzecią odsłoną tegorocznego cyklu, ostatnią przed grudniowym wielkim finałem w chińskim Wuxi. Choć w poprzednich dwóch żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się wywalczyć miejsca na podium, złą passę udało się wczoraj odwrócić Aleksandrze Kowalczuk. Polka w pierwszej walce 2:0 pokonała Brytyjkę Morgan Curtis, a następnie 2:1 wygrała z Australijką Rebą Stewart. W ćwierćfinale, którego stawką było miejsce na podium, również 2:1 wygrała z Portorykanką Crystal Weekes. Dopiero w półfinale wicemistrzyni Europy uległa późniejszej zwyciężczyni, Niemce Lorenie Brandl (0:2). W tej samej kategorii wagowej oglądaliśmy też Dagmarę Haremzę, ale Polka w pierwszym pojedynku 0:2 uległa reprezentantce gospodarzy Rebece McGowan.

Dzień wcześniej do walki w kat. -57 kg przystąpiła Patrycja Adamkiewicz. Zawodniczka AZS AWF Warszawa 2:0 wygrywała najpierw z Włoszką Giadą Al Halwani, a następnie z Litwinką Klaudią Tvaronaviciute, ale w ćwierćfinale nie dała rady pokonać mistrzyni olimpijskiej z Tokio, Amerykanki Anastasiji Zolotic. Zmagania w tej kategorii wygrała Chinka Luo Zongshi, która tym samym pozostała jedyną zawodniczką w tegorocznej edycji, która wygrała wszystkie trzy turnieje.