Podsumowanie lig: w Hiszpanii bez niepokonanych, Casademont bez zwycięstwa

• Data publikacji: 24.10.2022, 16:53

Za nami kolejny tydzień zmagań w europejskich ligach koszykarskich. W lidze ACB nie ma już drużyn niepokonanych. Lenovo Teneryfa i Real Madryt przegrały swoje mecze. Piątą porażkę poniósł Casademont Saragossa.

Liga hiszpańska

W piątej kolejce bardzo trudne zadania czekały drużyny z bilansem 4-0. Lenovo Teneryfa grało z Barceloną, a Real Madryt z Cazoo Baskonią. W pierwszym z tych meczów zawodnicy nie grzeszyli skuteczności i po pierwszej połowie było tylko 27:25 dla ekipy z Katalonii. Barca po przerwie grała już nieco lepiej, co pozwoliło jej na zdobycie większej przewagi i zwycięstwo 67:65. Tym samym zrównała się bilansem z Lenovo. Również cztery zwycięstwa i porażkę ma Real Madryt. Zespół ze stolicy Hiszpanii po wyrównanym meczu przegrał 82:88 z Cazoo Baskonią, która trafiła aż 13 rzutów za trzy punkty.

Wśród czterech czołowych drużyn z bilansem 4-1 jest również Gran Canaria. Pewnie wygrała 94:76 z Coviranem Granada. Aleksander Balcerowski zdobył 11 punktów, a AJ Slaughter tylko trzy. Tabelę zamyka Casademont Saragossa, który pozostaje jedyną ekipą bez zwycięstwa. W sobotę przegrał 79:82 z Carplus Fuenlabrada. Marcel Ponitka w niecałe 17 minut zdobył sześć punktów. W lidze hiszpańskiej w tym sezonie będziemy mieli kolejnego Polaka. Kontrakt z BAXI Manresa podpisał Adam Waczyński. Jego nowy zespół wygrał w tym sezonie tylko raz, a w piątej kolejce przegrał 83:96 z UCAM Murcią. Travis Trice zdobył aż 32 punkty i został najlepszym zawodnikiem serii gier.

Liga włoska

Nutribullet Treviso nie sprawił niespodzianki w meczu z Virtusem Bolonia. Euroligowy zespół pewnie wygrał 97:71 i prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw. Treviso wygrało w tym sezonie tylko raz i plasuje się w strefie spadkowej. Michał Sokołowski zdobył 13 punktów i 20 minut.

Liga francuska

Świetne spotkanie w LNB zagrał Dominik Olejniczak. Środkowy Gravelines-Dunkierka zanotował double-double, zdobywając 16 punktów i zaliczając 10 zbiórek. Jego zespół triumfował 85:69.

Liga turecka

Bardzo trudne zadanie czekało Manisę. Zespół Michała Michalak podejmował Fenerbahce. Goście byli zdecydowanymi faworytami i pewnie wygrali 93:56. Michalak miał bardzo słabą skuteczność z gry i zdobył zaledwie trzy punkty. Na pierwsze zwycięstwo nadal czeka Merkezefendi. Drużyna Tomasza Gielo przegrała 78:79 z Bahcesehirem Koleji.

Liga grecka

Po pewne zwycięstwo sięgnął Panathinaikos. Na wyjeździe zwyciężył 86:62 z Ionikosem. Mateusz Ponitka spędził na parkiecie ponad 15 minut i zdobył sześć punktów.