PKO Ekstraklasa: wysoka wygrana Lechii nad Zagłębiem
Jakub Strzelczyk Photography

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 24.10.2022, 22:38

Lechia Gdańsk wygrała 3:0 wyjazdowy mecz 14. kolejki PKO Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin. Trzecie zwycięstwo gościom zapewnili Flavio Paixao, Jarosław Kubicki i Michał Nalepa.

W pierwszej połowie piłkarze zaoferowali wysokie tempo i sporo oddanych strzałów. Mimo dobrej gry padła tylko jedna bramka. W 18. minucie dobrze wycofał piłkę Conrado, a ta trafiła do Flavio Paixao, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Kacpra Bieszczada. Próby gospodarzy były dużo mniej efektywne (0 celnych strzałów).

W drugich czterdziestu pięciu minutach trener Piotr Stokowiec postanowił odwrócić wynik, wprowadzając na boisko kolejnych młodzieżowców. Nie przyniosło to jednak efektów. Najlepszą okazję na zdobycie bramki wyrównującej miał Filip Starzyński, ale strzelił głową nad poprzeczką. Później jedyne celne uderzenie gospodarzy zanotował Łukasz Łakomy. Ostatnie pół godziny było niemal bezbłędne w wykonaniu gdańszczan. W 67. minucie zza pola karnego wynik podwyższył Jarosław Kubicki. Niemal dziesięć minut później na 0:3 wynik ustalił Michał Nalepa. Trzy punkty przybliżyły Lechię do bezpiecznej strefy. Z kolei kolejna porażka Zagłębia stawia pod coraz większym znakiem zapytania utrzymanie posady Piotra Stokowca.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk: 0:3 (0:1)

Bramki: 18' Paixao, 67' Kubicki, 79' Nalepa

Zagłębie: Bieszczad - Kłudka (80' Gaprindaszwili), Kopacz, Jach, Giorbelidze - Hinokio (46' Łakomy), Makowski (20' Kocaba), Chodyna, Starzyński (60' Pieńko), Bohar - Dolezal (46' Adamski)

Lechia: Kuciak - Stec, Maloca, Nalepa, Pietrzak - Durmus, Kałuziński (72' Zwoliński), Kubicki (80' Tobers), Gajos, Conrado (62' Sezonienko) - Paixao (80' Diabate)

Żółte kartki: 52' Jach, 85' Pieńko, 89' Kocapa - 26' Stec

Sędzia: Krzysztof Jakubik