NHL: Olejarze odwrócili losy meczu

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 25.10.2022, 13:49

Dwie różne twarze zaprezentowali hokeiści z Edmontonu w spotkaniu z Pittsburgh Penguins. Gospodarze z Kanady przegrywali już 1:3, ale skuteczną grą wygrali 6:3, ich bohaterem został Leon Draisaitl, zdobywca trzech punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.

Pierwsza część spotkania w Edmonton należała do gości z Pittsburgha, którzy zdominowali grę, chociaż gola otwierającego wynik zdobyli gospodarze po trafieniu Hymana. Potem na prowadzenie wyszły już Pingwiny, które do 22. minuty zmusiły Campbella trzykrotnie do kapitulacji po strzałach Rakella, Crosby'ego i Rusta. To były jednak ostatnie podrygi przyjezdnych, a pozostałe 18 minut drugiej tercji to była prawdziwa nawałnica Olejarzy, którzy zmietli gości z parkietu oddając 26 strzałów wobec zaledwie czterech rywali. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Barrie, Kane, Nugent-Hopkins i Draisatl, ten ostatni okrasił swoją zdobycz dwoma asystami. W trzeciej odsłonie gra się uspokoiła, a jedyną bramkę zdobył McLeoda ustalając wynik meczu na 6:3.

Edmonton Oilers - Pittsburgh Penguins 6:3 (1:2, 4:1, 1:0).

Jedyną drużyną bez zwycięstwa w regulaminowym czasie gry całej lidze pozostają Vancouver Canucks, którzy ulegli tym razem hokeistom z Caroliny. Huragany przeważały na tafli, a od wysokiej porażki uchronił Kanadyjczyków dobrze dysponowany Demko, dwa gole strzelił Miller, ale rywale byli o klasę lepsi i zjechali z lodu zwycięscy.

Vancouver Canucks - Carolina Hurricanes 2:3 (1:1, 0:0, 1:2).

Problemów z Saint Louis Blues nie mieli gracze z Winnipeg, na których cztery bramki Bluesmani nie byli odpowiedzieć ani razu. Do 50 minuty goście mogli mieć jeszcze nadzieję na korzystny wynik, bo przegrywali tylko 0:1, ale ostatnie 10 minut gry to trzy gole Odrzutowców, którzy ostatecznie wygrali 4:0.

Winnipeg Jets - Saint Louis Blues 4:0 (0:0, 1:0, 3:0).