Liga Mistrzów: podsumowanie wtorkowych spotkań 5. kolejki. Juve odpada

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 25.10.2022, 23:21

Za nami wtorkowe mecze 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2022/2023. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z grup E, F, G i H.

Z polskiego punktu widzenia ciekawie zapowiadały się dwa starcia - wyjazdowe Juventusu z Benfica, a także mecz Sevilla - FC Kopenhaga.

Juventus Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika musiał wygrać, aby zachować szanse na utrzymanie się w Lidze Mistrzów, zaś duńska drużyna Kamila Grabary walczyła na hiszpańskim terenie o awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

Grabara nie dał rady

W barwach duńskiego zespołu wyszedł od pierwszych minut polski bramkarz - Kamil Grabara. Polak miał sporo pracy. Serwis sofascore.com podał, że interweniował ośmiokrotnie, z czego czterokrotnie po próbach z pola karnego. Grabara skapitulował jednak w 61. minucie, gdy głową pokonał go uderzający sprzed pola bramkowego En Nesyri. W 88. minucie na 2:0 trafił uderzający ze skraja pola karnego Isco, zaś w doliczonym czasie gry bramkę na 3:0 zdobył po dobitce Montiel.

Dla podstawowego bramkarza reprezentacji Polski nie było to łatwe spotkanie. Sofascore wyliczył, że podstawowy bramkarz reprezentacji Polski odnotował dwie interwencje. Jedna z nich miała miejsce po próbie uderzenia sprzed pola bramkowego, co miało miejsce w drugiej połowie tego spotkania.

Szczęsny czterokrotnie wyjmował piłkę w siatki - w 17. minucie, gdy trafił głową Antonio Silva, w 28. minucie, gdy z rzutu karnego gola na 2:1 zdobył dla gospodarzy Joao Mario, w 35. minucie, gdy z bliskiej odległości piętką trafił Rafa Silva, a także w drugiej połowie. W 50. minucie sytuację sam na sam na gola zamienił ponownie Rafa Silva.

Juventus odpowiedział golem wyrównującym w 22. minucie. Po dograniu z rzutu rożnego na 1:1 trafił Vlahović.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. Polak na liście strzelców wpisał się w 77. minucie, gdy trafił z powietrza po dograniu z lewej strony. Chwilę później było już 4:3. Do siatki trafił uderzający sprzed pola bramkowego McKennie.

Wyrównać się jednak nie udało. Juve przegrywa, więc nie zagra na wiosnę w Lidze Mistrzów.

Inne mecze: Juventus odpada z Ligi Mistrzów

W meczu Benfica - Juventus między słupkami Starej Damy stanął Wojciech Szczęsny. Podstawowy bramkarz reprezentacji Polski. Arkadiusz Milik na boisku pojawił się wraz ze wznowieniem drugiej połowy.

W grupie E zwycięska w ostatnich dwóch spotkaniach i liderująca w grupie Chelsea wciąż nie była pewna awansu. Dziś przyszło jej się mierzyć na wyjeździe z 2. drużyną w tabeli - RB Salzburg, który do londyńskiego zespołu tracił zaledwie punkt.

Wygrać gospodarzom się jednak nie udało. Chelsea prowadzenie objęła już w 23. minucie, gdy trafił z szesnastki po nieudolnym wybiciu piłki przez obrońców Mateo Kovačić. Kilka chwil po przerwie gospodarze wyrównali po kontrze, gdy po dograniu z lewej strony trafił w 47. minucie uderzający sprzed pola bramkowego Adamu. Chelsea bramką na 2:1 odpowiedziała w 64. minucie. Świetnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Havertz, co dało gościom zwycięstwo 2:1, o czym więcej piszemy - TUTAJ

Dziś wysoko z Dinamo Zagrzeb wygrał Milan, który ma obecnie 7 pkt w tej grupie. Za tydzień będziemy mieć ciekawy pojedynek o grę w 1/8 finału najważniejszych europejskich rozgrywek - Milan vs Salzburg.

Hitem grupy G była dziś potyczka Borussii Dortmund z Manchesterm City. Do Dortmundu wrócił więc lider klasyfikacji strzelców Premier League - Erling Haaland. W tym meczu nie oglądaliśmy jednak goli.

RB Lipsk - Real Madryt 3:2
Bramki: 13' Gvardiol, 19' Nkunku, 81' Werner – 44' Vinícius Júnior, 90+3' Rodrygo (K)

Grupa G

Sevilla FC - FC Kopenhaga 3:0
Bramki: 61' En-Nesyri, 88' Isco, 90+2' Montiel

Borussia Dortmund - Manchesteri City 0:0

Grupa H

Paris Saint-Germain FC - Maccabi Hajfa 7:2
Bramki: 19' Messi, 32' Mbappe, 35' Neymar, 44' Messi, 64' Mbappe, 67' Goldberg (GS), 84' Soler - 38' Seck, 50' Seck

Benfica Lizbona - Juventus FC 4:3
Bramki: 17' A. Silva, 28' Mario (K), 35. R. Silva, 50' R. Silva - 22' Vlahović, 77' Milik, 79' McKennie