PHL: Cracovia wygrywa w Jastrzębiu, Unia gromi Energę

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 25.10.2022, 20:45

Wicemistrzowie Polski z Krakowa pokonali na wyjeździe ekipę JKH GKS-u Jastrzębie-Zdrój 2:1. W pozostałych meczach Unia rozgromiła Energę Toruń, a pewne triumfy odnieśli też hokeiści z Katowic i Sosnowca.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 1:2 Comarch Cracovia

44' Kaleinikovas - 11' Rac, 43' Michalski

Comarch Cracovia była lekkim faworytem tego starcia i faktycznie "Pasy" nie zawiodły swoich fanów. Pierwszego gola zdobyły w 11. minucie, grając w przewadze, gdy do siatki trafił Słowak Roman Rac. Na początku trzeciej tercji rezultat na 2:0 podwyższył Mateusz Michalski, wykorzystując dogranie krążka od Czecha Marka Racuka. Gospodarze szybko zdołali jednak złapać kontakt za sprawą trafienia Litwina Marka Kaleinikovasa, któremu asystował Raivo Freidenfelds z Łotwy. Na więcej jastrzębianom nie starczyło już czasu.

Pozostałe wyniki:

Re-Plast Unia Oświęcim 7:1 KH Energa Toruń

6' Cichy, 10', 24' Da Costa, 11' Krzemień, 32' Dziubiński, 33', 56' Sołtys - 60' Korenchuk

TAURON Podhale Nowy Targ 1:3 Zagłębie Sosnowiec

37' Wielkiewicz - 20', 50' Piotrowicz, 59' Witecki

GKS Katowice 3:1 STS Sanok

30' Olsson, 46' Fraszko, 60' Pasiut - 5' Heikkinen