Superliga mężczyzn: Zabrzanie dominują w Gdańsku
Biuro prasowe PGNiG Superligi mężczyzn

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 25.10.2022, 21:00

Górnik Zabrze zwycięża w meczu z Wybrzeżem Gdańsk 28:20. Zabrzanie po tym meczu plasują się na drugiej pozycji w tabeli, przed Łomżą Kielce, która ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania.

Mecz już od pierwszych minut był bardzo zacięty, a żadna z drużyn nie była w stanie podyktować własnych warunków gry rywalom. Dopiero po 15 minutach spotkania wykorzystując słabszy moment gry Górnika, drużyna z Gdańska wysunęła się na zaledwie dwubramkowe prowadzenie. Tempo meczu nie zwalniało, a obie drużyny miały widoczny apetyt na zgarnięcie kompletu punktów. W bramce zabrzan bardzo dobrze prezentował się Piotr Wyszomirski, czym utrudniał zawodnikom Wybrzeża zbudowanie przewagi. Po 30 minutach gry Górnik tracił dwie bramki do rywali.

Drugą połowę bardzo szybko rozpoczął Górnik, który już po minucie gry wyrównał stan meczu. Gra zabrzan nabierała tempa i tym razem to oni zaczęli budować przewagę, która z czasem urosła do pięciu bramek. Gdańsk starał się odrabiać straty, ale nie był w stanie znaleźć sposobu na tak dobrze grających Zabrzan, którzy z każdą minutą grali coraz pewniej. Ostatecznie Górnik mógł cieszyć się ze zwycięstwa z aż ośmiobramkowym prowadzeniem. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został bramkarz Piotr Wyszomirski.

Wybrzeże Gdańsk – Górnik Zabrze 20:28 (13:11)