ATP Wiedeń: Hurkacz wygrał z Tiafoe
sirobi 2018

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 25.10.2022, 23:24

Hubert Hurkacz zameldował się w drugiej rundzie turnieju ATP 500 w Wiedniu. Polak pokonał 7:6(9), 3:6, 6:3 Francesa Tiafoe. Kolejnym rywalem naszego reprezentanta będzie Emil Ruusuvuori.

Wrocławianin mierzył się z Amerykaninem po raz piąty. W dotychczasowych pojedynkach obaj wygrali po dwa razy, jednak dwie ostatnie potyczki padły łupem Polaka. Tenisiści wyszli na kort ze sporym opóźnieniem, które zafundował trzygodzinny bój Dominica Thiema i Tommy'ego Paula.

Pierwszy set meczu Hurkacza z Tiafoe zwiastował kolejne długie spotkanie. Jedyne break pointy wywalczył sobie Amerykanin, ale skuteczny serwis Polaka, pozwolił mu odeprzeć zagrożenie. Losy partii rozstrzygnął emocjonujący tie-break. Wrocławianin przegrywał już 1:5, jednak potrafił wyrównać stan rywalizacji. Kolejne setbole obaj zawodnicy bronili w wysokim stylu. Ostatecznie Hurkacz zakończył seta asem.

Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Bardzo dobrze zaczął grać Tiafoe i wyszedł na prowadzenie 4:0. Polakowi udało się odrobić stratę tylko jednego przełamania. Set poszedł na stronę Amerykanina 6:3.

W decydującej partii kluczowy okazał się czwarty gem. W nim po niewymuszonym błędzie Tiafoe reprezentant Polski zanotował breaka. W dalszej części meczu Hurkacz grał bardzo pewnie, nie dając szans na przełamanie powrotne. Po dwóch i pół godziny gry tenisista rozstawiony z piątką zamknął spotkanie. Tym samym wrocławianin zdobył ważne punkty do klasyfikacji ATP Finals.

Hubert Hurkacz (POL) [5] - Frances Tiafoe (USA): 7:6(9), 3:6, 6:3