Europe Cup: Anwil rozbił rywali

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 26.10.2022, 20:20

Anwil Włocławek rozgromił BC Kormend w meczu 3. kolejki Europe Cup 88:58. Włocławianie umocnili się tym samym na 2. miejscu w tabeli swojej grupy.

Anwil Włocławek był zdecydowanym faworytem środowego starcia z BC Kormend. Zawodnicy z Włocławka znakomicie rozpoczęli zmagania w Europe Cup. Polska drużyna w pierwszym meczu bardzo pewnie pokonała Sporting Lizbona 113:89. Mniej szczęśliwe było drugie spotkanie, w którym Anwil mierzył się z Karhu Basket. Włocławianie przegrali wówczas różnicą jednego punktu.

Dzisiejszy mecz zdecydowanie bardziej przypominał spotkanie ze Sportingiem Lizbona. Grający u siebie włocławianie niemal od samego początku zdominowali rywali. Po pierwszych kilku minutach, w których goście dotrzymywali kroku cała ich gra się załamała. Gospodarze w ostatnich akcjach pierwszej kwarty wypracowali sobie 10 punktów przewagi. Gracze Anwilu wyglądali znakomicie również w drugiej kwarcie, w której nie przestawali rozbudowywać swojej przewagi. Dobra gra w ofensywie i naprawdę solidna obrona pozwoliły polskiej drużynie na odskoczenie od rywali na dystans aż 18 punktów. Po pierwszej połowie wynik wynosił 50:32 i gospodarze mogli czuć się już bardzo komfortowo.

Po zmianie stron obraz gry mocno się zmienił. Gracze Anwilu wydawali się być dość spokojni o wynik meczu i nie forsowali zbytnio tempa. Przyjezdni wciąż mieli ogromne problemy, aby przedrzeć się przez obronę gospodarzy. Włocławianie z kolei mocno obniżyli loty, ale wciąż prezentowali wyższy poziom od swoich rywali. Po trzech kwartach przewaga wynosiła już 20 punktów i mecz był w zasadzie rozstrzygnięty. W ostatniej kwarcie gra znów zaczęła przypominać sytuację z pierwszej połowy. Zawodnicy Anwilu pomimo tego, że mieli zwycięstwo w kieszeni nie zamierzali sobie odpuszczać i zagrali najlepszą kwartę w całym spotkaniu pozwalając rywalom na zdobycie zaledwie 12 punktów. Miejscowi w ostatniej części spotkania zdobyli natomiast 22 punkty i bardzo pewnie triumfowali w całym meczu.

Anwil Włocławek w znakomitym stylu pokonał BC Kormend 88:58 i jest na dobrej drodze do wyjścia z grupy. Po dzisiejszym spotkaniu Anwil pozostaje na 2. miejscu w tabeli ze stratą punktu do Karhu Basket.

Anwil Włocławek - BC Kormend 88:58 (27:17, 25:15, 16:14, 22:12)

Anwil: Bostic 19, Greene IV 14, Łączyński 11, Woroniecki 11, Petrasek 10, Słupiński 10, Sobin 4, Łazarski 4, Nowakowski 3, Dawdo 2

Kormend: Cakarun 11, Chambers 9, Mitchell 8, Moore 8, Parish 7, Balogh 5, Kiss 4, Omenaka 4, Doktor 2