EHF Liga Mistrzów: wyrównane spotkanie w Zagrzebiu
Biuro prasowe PGNiG Superligi mężczyzn

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 26.10.2022, 20:30

Powiedzieć o tym meczu, że był wyrównany to jak nic nie powiedzieć. "Nafciarze" w chorwackim Zagrzebiu mieli naprawdę nie lada wyzwanie. Oba zespoły zagrały na dobrym poziomie i na to też wskazuje wynik spotkania - 26:26.

Oba zespoły narzuciły sobie dość mocne tempo. Od pierwszych minut szybkie odpowiedzi jednej drużyny na bramkę drugiej były na porządku dziennym. Po upływie pierwszego kwadransa na tablicy był wynik 6:7, ale to Płock był w stanie odskoczyć na dwie bramki chwilę później. Swoje robił Mihic, jednak po drugiej stronie miał mocnego rywala w postaci Dibirova. Cały czas wynik oscylował w granicy remisu, a defensywa obu stron imponowała. Na dwie minuty przed przerwą płocczanie mieli spory zapas, biorąc pod uwagę cały przebieg spotkania - 15:12, ale te dwie minuty wystarczyły, by stratę Chorwaci zniwelowali do jednej bramki.

Ekipa znad Wisły kolejną próbę budowania wyniku podjęła tuż po przerwie. Wtedy znów udało się zaskoczyć rywali i zdobyć prowadzenie 21:18, ale to nie było łatwe utrzymać ten wynik, bo Leimeter i Sirotic skutecznie bronili swojego terenu. W 47. minucie nawet to właśnie gospodarze odwrócili wynik na swoją korzyść, ale wszystko cały czas zmieniało się dynamicznie. Zazwyczaj to "Nafciarze" byli na prowadzeniu, ale podopiecznych Xaviego Sabate prześladował też remis. Kosorotov dwukrotnie miał szansę na zdobycie decydującej bramki, jednak niestety skuteczność 23-latka zawiodła tym razem. Mecz zakończył się więc remisem 26:26.

HC PPD Zagrzeb - Orlen Wisła Płock 26:26 (14:15)

Zagrzeb: Dibirov 6, Sirotic 4, Matanovic 4, Cavar 3, Kavcic 2, Leimeter 2, Kos 1, Dodic 1, Grahovac 1, Gojun, Klarica

Płock: Serdio 6, Mihic 5, Kosorotov 4, Perez 4, Daszek 2, Lucin 2, Piroch 1, Yasuhira 1, Krajewski 1

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.