Euroliga: wielkie zwycięstwo BC Polkowice na inaugurację
Dawid Lis

• Data publikacji: 26.10.2022, 20:44

Dużą niespodziankę sprawiły koszykarki BC Polkowice. Mistrzynie Polski na początku nowego sezonu Euroligi wygrały z Fenerbahce.

BC Polkowice rozpoczęło rozgrywki w grupie A Euroligi. W pierwszym meczu polski zespół podejmował Fenerbahce, czyli finalistę poprzedniej edycji. Gospodynie świetnie weszły w mecz, obejmując prowadzenie 6:0. Zespół z Turcji zakończył pierwszą kwartę serią sześciu punktów i był remis 17:17. Fenerbahce prowadziło sześcioma oczkami w drugiej kwarcie, ale jej końcówka należała do polkowiczanek. Mistrzynie Polski zanotowały serię 11:0 i na przerwę schodziły z prowadzeniem 37:28.

W drugiej połowie ekipa z Polkowic niespodziewanie jeszcze powiększyła przewagę. Po trzydziestu minutach prowadziła już 53:38. Fenerbahce straciło już nadzieję na odrobienie strat i w ostatniej odsłonie rzuciło zaledwie osiem oczek. Tym samym sensacja stała się faktem. BC Polkowice wygrało bardzo wysoko 73:46, rozpoczynając sezon w najlepszy możliwy sposób. Gospodynie trafiły aż 15 rzutów za trzy punkty. Genialnie zagrała Stephanie Mavunga, która zdobyła 23 punkty i zanotowała 21 zbiórek.

BC Polkowice - Fenerbahce 73:46 (17:17, 20:11, 16:10, 20:8)