NHL: przełamanie New York Islanders w derbach

• Data publikacji: 27.10.2022, 09:42

Dzisiaj rozegrano trzy mecze National Hockey League (NHL). W derbach Nowego Jorku Islanders wygrali u siebie 3:0 z Rangers.

Obydwa zespoły z Nowego Jorku przystępowały do derbowego spotkania po trzech kolejnych porażkach. Dwie drużyny miały szansę na przełamanie złej serii. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać prawie połowę podstawowego czasu meczu. W dziewiątej minucie drugiej tercji wynik otworzył Kyle Palmieri. Islanders zanotowali kolejne trafienia w trzeciej odsłonie. Najpierw na 2:0 z bliskiej odległości strzelił Josh Bailey, a na pięć minut przed końcem drugą bramkę zdobył Palmieri. Rangers nie trafili do bramki rywali, więc Ilja Sorokin zachował czyste konto, broniąc 41 strzałów. Islanders wygrali po raz trzeci w sezonie i mają tyle samo wygranych, co miejscowy rywal i plasują się na 14. pozycji w Konferencji Wschodniej, tuż za Rangers.

Anaheim Ducks nadal mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo. Przegrali u siebie 2:4 z Tampa Bay Lightning. O zwycięstwie gości zdecydowało ostatnie pięć minut, kiedy strzelili dwa gole. Również końcowe minuty rozstrzygnęły o wygranej Edmonton Oilers 3:1 nad St. Louis Blues. Swoją 200. bramkę w lidze NHL strzelił Ryan Nugent-Hopkins.

New York Islanders - New York Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
St. Louis Blues - Edmonton Oilers 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)