Liga Konferencji Europy: remis Lecha w Wiedniu, wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 27.10.2022, 20:37

Spotkanie przedostatniej piątej kolejki grupy C Ligi Konferencji Europy sezonu 22/23 pomiędzy Austrią Wiedeń a Lechem Poznań zakończyło się remisem. Po golu Kelesa dla gospodarzy i bramce Ishaka dla poznanian padł wynik 1:1.

Przed tą kolejką piłkarze Johna van der Broma znajdowali się na pozycji wicelidera z pięcioma punktami na koncie. Gospodarze z kolei byli na czwartym miejscu z dorobkiem zaledwie jednego "oczka". W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami polska drużyna pewnie triumfowała aż 4:1.

Od początku rywalizacji to piłkarze "Fiołków" byli bardziej zdeterminowani i dość dynamicznie ruszyli na bramkę strzeżoną przez Filipa Bednarka. Nie było to jednak żadnym zaskoczeniem, bowiem jedynie zwycięstwo przedłużało ich nadzieje na awans i możliwość gry na wiosnę. Austria nie potrafiła przekuć swojej przewagi na gola, a w kolejnych minutach spotkanie się wyrównało, a nawet to Lech przejął inicjatywę.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla "Kolejorza". W 48. minucie Filip Szymczak podał piłkę do Mikaela Ishaka, a poznański supersnajper nie miał żadnych problemów by umieścić ją w siatce. Lech kontrolował grę, ale w 70. minucie Pedro Rebocho popełnił łatwy błąd, stracił piłkę, do której dopadł Can Keles i w sytuacji sam na sam z Bednarkiem okazał się lepszy od Polaka, doprowadzając do wyrównania, chociaż nic na to nie wskazywało. Już do końca rywalizacji oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale wynik meczu już się nie zmienił.

Wynik ten spowodował, że sprawa awansu polskiej drużyny do 1/16 finału rozstrzygnie się dopiero w ostatniej serii gier.

Austria Wiedeń - Lech Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: 70' Keles - 48' Ishak

Austria: Fruchtl - Martins, Galvao, Ranftl - Teigl (60' Holland), Fischer, Meisl, Fitz, Braunoder (72' Tabaković) - Polster (72' Drame), Keles (89' Kreiker)

Lech: Bednarek - Rebocho, Milić, Kvekveskiri (88' Amaral), Satka, Pereira - Skóraś, Karlstrom, Murawski - Szymczak (74' Citaiszwili), Ishak (88' Sobiech)

Żółte kartki: 39' Galvao - 70' Rebocho, 74' Murawski, 80' Milić, 85' Ishak, 90+4' Karlstrom

Sędzia: Darren England