EHF Liga Mistrzów: kolejna wygrana Kielc [WIDEO]
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 27.10.2022, 22:35

Łomża Industria Kielce może świętować kolejne zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów. Kielczanie po dobrym meczu wygrywają ze słoweńskim RK Celje. Następny mecz rozegrają z węgierskim Szeged już 3 listopada.

Obie drużyny zmierzyły się już w tym sezonie. Na początku października tego roku, lepsze okazały się Kielce, które zwyciężyły wtedy 40:37. Celje z pewnością miało ochotę na rewanż.

Już od pierwszych chwil widać było, że spotkanie to będzie bardzo zacięte. Bardzo twarda gra w obronie obu zespołów sprawiła że pierwsza bramka padła dopiero po trzech minutach, jej zdobywcą był rozgrywający kielczan Nedim Remili. W kolejnych minutach Łomża Kielce zdobyła czterobramkową przewagę nad rywalami. Pierwszą bramkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów zanotował młody skrzydłowy Kielc Szymon Wiaderny. Słoweński zespół nie zamierzał odpuszczać i już w kolejnych minutach wyrównał wynik na 9:9. Od tego momentu gra toczyła się bramka za bramkę. Ostatecznie po 30 mintach gry na tablicy wyników widzieliśmy jednobramkową przewagę podopiecznych Talanta Dujszebajewa.

Drugą połowe lepiej zaczęli kielczanie, którzy po kilku minutach wrócili do czterech bramek nad rywalami. W obu zespołach mocnym punktem tego meczu byli bramkarze, zarówno Wolf, jak i Bojic skutecznie utrudniali zdobycie bramki. Kielczanie mimo ciągłej presji ze strony rywali utrzymywali prowadzenie. Mimo problemów w końcówce spotkania, zawodnicy z Kielc mogą się cieszyć ze zwycięstwa z wynikiem 33:30. Najskuteczniejszym zawodnikiem polskiej drużyny był Szymon Sićko, który ma na swoim koncie aż 9 trafień.

Łomża Industria Kielce – RK Celje 33:30 (17:16)

Łomża Kielce: Sicko 9, Remili 6, Moryto 5, Dujshebaev D 3, Thrastarson 2, Tournat 2, Wiaderny 2, Karacic 1, Karalek 1, Sanchez-Migallon 1, Dujshebaev A, Gebala, Kornecki, Olejniczak, Wolff

RK Celje: Vlah 8, Marguc 4, Strmljan 4, Cokan 2, Ivankovic 2, Suholeznik 2,  Zabic 2, Martinovic 2, Mazej 2, Mlakar 1, Muhovic 1, Janc, Knez, Gabersek, Antonijevic, Bojic