WTA Tampico: Magda Linette w półfinale turnieju!
Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 28.10.2022, 00:20

Magda Linette (55.WTA) pokonała w ćwierćfinale turnieju WTA 125 w meksykańskim Tampico Belgijkę Elise Mertens (30.WTA), która była najwyżej rozstawiona w imprezie. Rywalką Polki w półfinale, będzie jedna z dwóch Kanadyjek – Laylah Fernandez (40.WTA) lub Rebecca Marino (72.WTA).

Linette grała dotychczas z Mertens cztery razy. Trzy pierwsze pojedynki, bez straty seta wygrała rywalka, ale ostatni pojedynek rozegrany w tym roku, w pierwszej rundzie turnieju w Pradze wygrała Polka (6:3 2:6 6:2).

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla naszej tenisistki. Polka pewnie wygrała swoje podanie i po chwili wykorzystując pierwszą piłkę na przełamanie odebrała podanie wyżej notowanej rywalce. Niestety, Mertens włączyła piąty bieg i wygrała trzy kolejne gemy, dwukrotnie przełamując tenisistkę znad Wisły. W każdym z nich, nasza zawodniczka obroniła po dwa break pointy, ale w obu przypadkach musiała skapitulować przy trzecim. Chwilę później byliśmy świadkami kolejnego, czwartego przełamania. Linette przerwała serię Mertens i wyrównała stan partii na 3:3. Niestety, serwis nie był atutem Polki. Kolejny jej gem serwisowy to kolejna strata podania. Był to nerwowy gem i niestety zakończony stratą. Mertens nie potrafiła potwierdzić przewagi i po zaciętym i nerwowym gemie przegrała serwis po raz trzeci. Wreszcie, w dziewiątym gemie po serii czterech przełamań z rzędu Linette wygrała swój serwis i wyszła na prowadzenie 5:4. W jedenastym gemie Magda miała spore problemy. Mertens mogła przełamać Polkę, ale nie potrafiła wykorzystać trzech break pointów. W kolejnym gemie, Polka miała dwie okazje na przełamanie Belgijki i wygranie pierwszej partii, ale ich nie wykorzystała. Przy trzeciej nie popełniła już błędu i po godzinie i 18 minutach zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Linette wygrała swoje podanie i błyskawicznie przełamała Mertens. Niestety, zamiast pójść za ciosem Polka straciła serwis po bardzo nerwowym i trudnym gemie. Magda Linette zrehabilitowała się i wykorzystując drugiego breaka przełamała Elise Mertens i wyszła na prowadzenie najpierw 4:2, a po kolejnym utrzymaniu podania na 5:2. Po chwili Polka przełamała Mertens, wygrała czwartego gema z rzędu i wykorzystując pierwszą piłkę meczową, awansowała do najlepszej czwórki meksykańskiego turnieju.

Magda Linette (POL) [5] – Elise Mertens (BEL)[1] 7:5 6:2