Euroliga: porażka Panathinaikosu w Tel Awiwie, dobry mecz Ponitki

• Data publikacji: 28.10.2022, 22:17

Zakończyła się piąta kolejka Euroligi. Trzecią porażkę z rzędu zanotował Panathinaikos, który przegrał 74:85 z Maccabi Tel Awiw. Mateusz Ponitka zdobył 12 punktów.

Maccabi i Panathinaikos były w zupełnie innej sytuacji przed bezpośrednim meczem. Zespół z Tel Awiwu przegrał tylko raz i plasował się w czołówce tabeli. Grecka drużyna miała bilans 1-3 i liczyła na sprawienie niespodzianki. Na początku spotkania goście prowadzili 11:5. Maccabi szybko odrobiło straty, ale w pierwszej połowie nie zdołało wyraźnie odskoczyć. Do przerwy prowadziło 47:42. W trzeciej kwarcie izraelski zespół zdobył dwucyfrowy zapas, a ostatecznie triumfował 85:74. Aż 22 punkty rzucił Lorenzo Brown. Jednym z lepszych zawodników Panathinaikosu był Mateusz Ponitka, który miał 12 punktów i 17 punktów rankingowych.

Pierwszą porażkę poniósł Olympiakos. Po bardzo ciekawym meczu przegrał u siebie 76:81 z AS Monako. Decydująca okazały się końcówka trzeciej kwarty i początek czwartej, kiedy goście odskoczyli na ponad dziesięć punktów. Bilans 4-0 miało także Fenerbahce, ale pozostało niepokonane jako jedyna drużyna w Eurolidze. W tureckiej hicie zmierzyło się z Anadolu Efez. Przy wyrównanym meczu decydująca okazała się seria 10:0 w trzeciej kwarcie na korzyść Fenerbahce. Goście utrzymali przewagę do końca i ostatecznie triumfowali 88:79. Koszykarze Fenerbahce trafili aż 14 trójek, z czego cztery Scottie Wilbekin, który łącznie rzucił 25 punktów. Jedynym zespołem bez zwycięstwa po pięciu kolejkach jest Bayern. Ekipa z Monachium przegrała na wyjeździe 72:78 z Crveną Zvezdą Belgrad w starciu ekip z bilansem 0-4. Double-double (12 punktów i 13 zbiórek) zanotował Benjamin Bentil.