PKO Ekstraklasa: Pogoń wygrywa z Miedzią po hat-tricku Kowalczyka

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.10.2022, 20:16

Pogoń Szczecin pokonała 4:2 Miedź Legnica w wyjazdowym meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem spotkania został zdobywca hat-tricka, Sebastian Kowalczyk.

Na murawie w Legnicy działo się sporo. Oba zespoły potrzebowały punktów, bo ostatnio nie wygrywały. Pierwszy kwadrans był rollercoasterem emocji dla kibiców. Najpierw idealną okazję zmarnował Sebastian Kowalczyk. W 6. minucie Julio Martinez zagrał w tempo do Koldo Obiety, który otworzył wynik. Siedem minut później zrobiło się 1:2. W poczynania gospodarzy po raz kolejny w tym sezonie wkradły się niefrasobliwości i brak koncentracji w defensywie. W 11. minucie po ręce Juricha Carloliny sędzia odgwizdał rzut karny. Wykorzystał go Kowalczyk. Ten sam piłkarz chwilę potem wyprowadził swój zespół na prowadzenie, kończąc składną akcję. Miedź odpowiedziała tuż przed zejściem do szatni. Rafał Kurzawa nie porozumiał się z Benediktem Zechem i zagrał piłkę wprost pod nogi Obiety, który ustrzelił dublet.

Po zmianie połów stroną dominującą byli goście. W 67. minucie zimną krwią w polu karnym wykazał się Kamil Grosicki. Kapitan szczecinian technicznym strzałem pokonał golkipera i ponownie wyprowadził Pogoń na prowadzenie. W 75. minucie Łukasz Kuźma podbiegł do monitora i z pomocą VAR-u podyktował kolejny rzut karny. Tym samym hat-tricka skompletował Kowalczyk. Gospodarze niewiele mieli do zaoferowania w ofensywie - w drugiej części gry nie oddali żadnego celnego uderzenia. Dzięki zwycięstwu szczecinianie zrównali się z drugim Widzewem Łódź.

Miedź Legnica - Pogoń Szczecin: 4:2 (2:2)

Bramki: 6', 45' Obieta - 11'(k.), 13', 75'(k.) Kowalczyk, 67' Grosicki

Miedź: Abramowicz - Mijusković, Gulen, Carolina - Martinez (76' Lehaire), Cacciabue, Dominguez (61' Śliwa), Kostka, Narsingh (86' Naveda) - Obieta

Pogoń: Klebaniuk - Bartkowski, Zech, Malec (61' Triantafyllopoulos), Malec, Borges (78' Mata) - Kucharczyk (78' Jean Carlos), Łęgowski, Kurzawa, Kowalczyk (87' Wędrychowski), Grosicki (87' Fornalczyk) - Zahović

Żółte kartki: 10' Carolina, 24' Gulen, 55' Obieta, 75' Martinez - 7' Kucharczyk, 90+2' Malec

Sędzia: Łukasz Kuźma